wtorek, 15 czerwca 2010

Jak dbać o klimatyzację - rady ekspertów

Eksperci  Euromastera - europejskiej sieci serwisowej, radzą jak  komfortowo podróżować z włączoną klimatyzacją.Dzięki sprawnej klimatyzacji można nie tylko obniżyć temperaturę w samochodzie ale również szybko i skutecznie usunąć z  powietrza z zanieczyszczenia będące źródłem alergii.

Praktyczne rady ekspertów:  uruchomienie klimatyzacji raz na kilka dni, przynajmniej na  10 minut (nawet jeśli nie jest niezbędna) pozwoli zachować sprawność kompresora;  raz na rok zaleca się  skontrolowanie ilości czynnika chłodzącego  oraz wymianę filtru kabinowego ; powinno się również regularnie korzystać z produktów przeciwbakteryjnych i zwalczających nieprzyjemne zapachy; poleca się napełnianie układu klimatyzacji nowym płynem chłodzącym raz na 2 lata.


Nieregularnie i niewłaściwie serwisowana klimatyzacja nie spełnia swoich funkcji, narażając  zdrowie kierowcy i pasażerów.W przypadku niewłaściwej działającej klimatyzacji samochodowej, kierowcy i pasażerowie ryzykują: wdychanie zanieczyszczonego powietrza w czasie jazdywydobywanie się nieprzyjemnych zapachów z układu klimatyzacji; nagromadzenie się wewnątrz układu  bakterii i grzybów;  brak lub nieregularne wytwarzanie chłodnego powietrza; niedostateczne odparowywanie szyby przedniej; wzrost hałasu systemu klimatyzacji; nadmierne zużycie paliwa.


- (...) wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że klimatyzacja, jak każda inna część samochodu, musi być serwisowana. Dlatego radzimy właścicielom aut, aby pamiętali o stosowaniu  kilku prostych wskazówek, a ich klimatyzacja będzie działała prawidłowo, zapewniając komfort podróży, a także zdrowie i higienę oraz mniejszą konsumpcję paliwa. Warto też skorzystać z pakietów obejmujących serwisowanie klimatyzacji oferowanych w profesjonalnych warsztatach  - mówi Anna Paszt, szef marketingu w Euromaster Polska.


Źródło: Firma Euromaster  

 


 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.