Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 50.
Rallye OiLibya

Zespół De Rooy i Goodyear triumfują

Jadący na oponach Goodyear Offroad ORD team De Rooy zajął wszystkie miejsca na podium w klasyfikacji ciężarówek.

Tegoroczna edycja Rallye OiLibya Maroc była wyjątkowo udana dla ekipy De Rooy. Zawodnicy teamu jadący pojazdami wyposażonymi w standardowe opony ciężarowe Goodyear zdominowali wyścig i zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce w klasie aut ciężarowych.

Federico Villagra, Adrian Yacopini i Ricardo Torlaschi, którzy zasiedli za kierownicą Iveco Powerstar 4x4, zwyciężyli zarówno w klasie pojazdów ciężarowych, jak również w ogólnej klasyfikacji Open/SSV. Dwa pozostałe pojazdy startujące w barwach zespołu De Rooy finiszowały na drugim i trzecim miejscu w klasie pojazdów ciężarowych, kończąc rywalizację na czwartej i szóstej pozycji w klasyfikacji ogólnej Open/SSV.

Zespół De Rooy wybrał standardowe opony Goodyear 375/90R22.5 Offroad ORD. Licząca 1800 kilometrów ekstremalna trasa największego afrykańskiego rajdu terenowego, prowadzącego przez Maroko, była dużym wyzwaniem dla ogumienia, jednak produkty amerykańskiego koncernu poradziły sobie znakomicie.

- Opony Goodyear Offroad ORD bez wątpienia przyczyniły się do naszego sukcesu w tej imprezie - powiedział Henk Van Leuven, szef zespołu De Rooy. - Dziękujemy firmie Goodyear i inżynierom marki za pracę, dzięki nim mieliśmy do dyspozycji najlepsze opony w optymalnie dostosowanej konfiguracji. To był klucz do sukcesu również podczas wcześniejszych wyścigów.

Amerykański koncern ma na koncie długie i udane partnerstwo z zespołem De Rooy. Za nimi intensywne prace badawczo-rozwojowe prowadzone we współpracy z inżynierami marki z Centrum Innowacji w Luksemburgu, którzy dołożyli starań, by wszystkie pojazdy ciężarowe były optymalne przygotowane do trasy.