wtorek, 29 czerwca 2010

Firma Leartes poszerza działania na rynku chińskim

Spółka Leartes - oferująca kompleksowe usługi spedycyjne z wykorzystaniem wszystkich gałęzi transportu  zwiększa skalę działania na rynku chińskim. Jest to możliwe dzięki nawiązanej w maju 2010 r. współpracy z firmą Trans Hope  w Chinach. Na mocy zawartej umowy, chiński partner odpowiada za wszystkie procedury związane z wysyłką towarów w kontenerach do importerów, będących klientami firmy Leartes. Gdyńska spółka pełni natomiast rolę agenta zapewniającego organizację transportu na obszarze Europy Środkowej i Wschodniej.

Nowy partner bezpośrednio kontaktuje się z producentem (eksporterem), dba o terminowe załadunki kontenerów oraz dopilnowuje spraw celnych związanych z wysyłką ładunku. Firma Leartes utrzymuje kontakt z  Trans Hope  przez całą dobę, co pozwala na prawidłowy przepływ informacji pomiędzy podmiotami. Spółka systematycznie otrzymuje raporty związane z postępowaniem procesu załadunkowego, które następnie przekazywane są do klientów. Umożliwia to bieżące informowanie zleceniodawców, którzy posiadają wiedzę odnośnie tego, co dzieje się z ich ładunkiem.

 
- Rynek chiński jest bardzo ważny dla firm z branży TSL. Większość towarów konsumpcyjnych jest obecnie produkowana w Chinach. Jest to największy rynek frachtowy na towary importowane do Europy – zarówno w formie skonteneryzowanej, jak i drobnicowej. Chcemy być na nim obecni, a dzięki współpracy z Trans Hope, będziemy mogli systematycznie zwiększać w nim swój udział. Nie zamierzamy jednak ograniczać się tylko do rejonu azjatyckiego, angażujemy się w różnych częściach globu. Wszędzie tam, gdzie jest zapotrzebowanie na usługi spedycyjne - mówi Anna Grulkowska, prezes zarządu firmy Leartes.

 

Najważniejszymi produktami importowanymi z Chin są wyroby przemysłu elektromaszynowego, przemysłu lekkiego oraz wyroby metalurgiczne. Polskie przedsiębiorstwa najczęściej eksportują do Chin: miedź, związki chemiczne, maszyny specjalistyczne. Spółka Leartes oferuje szeroki wachlarz usług spedycyjnych w obszarach: spedycji morskiej, lądowej oraz lotniczej. Klienci firmy mogą skorzystać z pełnej obsługi celnej oraz ubezpieczenia CARGO na ładunek przewożony drogą morską lub lądową. Oferta Leartes obejmuje również doradztwo transportowe w celu wyboru optymalnych i spełniających potrzeby klientów rozwiązań logistycznych.

 

Strategia firmy przewiduje intensywny rozwój oraz rozbudowywanie współpracy z zagranicznymi partnerami. Pozwoli to na zdobywanie nowych klientów, którym oferowane będą coraz nowocześniejsze i dedykowane rozwiązania logistyczne. Firma Trans Hope oferuje kompleksowe usługi spedycyjne w systemie od drzwi do drzwi oraz od portu do portu pomiędzy najważniejszymi chińskimi oraz tajwańskimi miastami portowymi a resztą świata.

Źródło: Firma Leartes

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.