czwartek, 11 maja 2017

Nowy model opon letnich do lekkich pojazdów użytkowych

Fulda Conveo Tour 2 
 
Fulda, znany niemiecki producent opon z segmentu budżetowego, wprowadza Conveo Tour 2 - nową generację opon letnich dedykowaną lekkim pojazdom użytkowym. Dzięki ulepszonym właściwościom, nowy model oferuje wyższą efektywność paliwową i dłuższe przebiegi[1]. To doskonała alternatywa dla firm flotowych oraz małych i średnich przedsiębiorstw poszukujących ogumienia o niższym całkowitym koszcie użytkowania.
 
Szacuje się, że w latach 2016-2021 produkcja lekkich pojazdów ciężarowych wyposażonych w opony letnie wzrośnie o 12%3. Z myślą o ich użytkownikach opracowano model Conveo Tour 2.
 
Unikalna rzeźba bieżnika EcoTread z wąskimi, wielokierunkowymi nacięciami, pozwala zmniejszyć opory toczenia4. W rezultacie zminimaliwanego odkszałcania ogumienia wydziela się mniej ciepła, co zmniejsza straty energii i przekłada się na lepszą efektywność paliwową. Z kolei zoptymalizowana konstrukcja i kształt komory gwarantują dłuższe przebiegi5.
 
Trzy duże, obwodowe rowki bieżnika opony Conveo Tour 2 zapewniają skuteczne odprowadzenie wody na mokrej nawierzchni, co pozwala na zwiększenie odporności na aquaplaning. Ponadto wzór bieżnika z licznymi krawędziami tnącymi zwiększa jej przyczepność.
 
Conveo Tour 2 jest dostępna w 21 rozmiarach, w tym 235/65 R16C dla popularnego Mercedesa Sprinter.

Artykuły powiązane

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.