poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Transport logistic 2017

Kögel prezentuje Euro Trailer Mega Rail i nowe usługi
 
Prawdziwą atrakcją tegorocznych targów transport logistic od 9 do 12 maja 2017 w Monachium będzie naczepa Kögel Euro Trailer Mega Rail prezentowana w Atrium, przy Wejściu Wschodnim. Na stoisku Kögel nr 312 w hali A6 goście targów oprócz rozszerzonej oferty serwisowej w zakresie naczep będą mogli zapoznać się z systemem telematyki do naczep o nazwie Kögel Telematics oraz nową osią do naczep Kögel Trailer Axle (KTA). Eksperci rynku wtórnego na naszym stoisku chętnie udzielą informacji na temat usług Kögel Full Service, pomocy drogowej Kögel oraz oryginalnych części zamiennych Kögel. Poza tym w czasie trwania targów klienci Kögel będą mogli skorzystać z wielu ofert specjalnych dostępnych w wymienionych kategoriach.
 
W Atrium, przy Wejściu Wschodnim, Kögel zaprezentuje naczepę Mega przedłużoną o 1,3 metra – Euro Trailer Mega Rail z wyposażeniem RoRo. Naczepa ta ma pojemność ładunkową wynoszącą ok. 111 m3 i może pomieścić łącznie 37 europalet. Dzięki temu ma ona o cztery miejsca paletowe więcej niż standardowa naczepa typu Mega. Wynikają z tego rozmaite korzyści ekologiczne i ekonomiczne: oszczędność do dziesięciu procent paliwa, emisja CO2 mniejsza nawet do dziesięciu procent, multimodalność i uniwersalne dopuszczenie do ruchu publicznego. Dzięki nowym wymaganiom prawnym w Niemczech, ta przedłużona naczepa Mega może być stosowana również w transporcie intermodalnym. 
 
Na stoisku zaprezentowana będzie również naczepa Kögel Lightplus, w której rama i zabudowa zostały specjalnie zoptymalizowane pod kątem ładowności i wagi. Dzięki nowym profilom zewnętrznym możliwe jest zamocowanie ładunku w obrzeżu ramy Vario-Fix, również w przypadku opcjonalnie zastosowanych burt. W połączeniu z podnoszonym dachem, w nowej zabudowie kłonice narożne z przodu i z tyłu są o wiele węższe, niż dotychczas. Skutkuje to obniżeniem wagi oraz dodatkowo ułatwia boczny załadunek i rozładunek.
 
Od początku kwietnia oś KTA do naczep Kögel jest montowana seryjnie w wielu modelach Kögel Cargo, Kögel Lightplus, Kögel Cool – PurFerro quality, Kögel Box, i w różnych powoziach. Oś naczepowa Kögel – KTA – ma praktyczną koncepcję: Oś oraz półresor zabezpiecza klamra zaciskowa skręconą dwoma strzemionami. Belka osi jest przytrzymywana od góry półresorem, a od dołu obejmą mocującą. W celu zapewnienia łatwości naprawy półresor oraz belkę osi można wymieniać oddzielnie. Wszystkie części zamienne KTA są dostępne poprzez Kögel Parts, katalog części zamiennych online oraz w nowym sklepie z częściami zamiennymi „Kögel Parts“ przy Boschstraße 25, 89079 Ulm, Niemcy.
 
Kögel stworzył własny system telematyczny przeznaczony specjalnie do naczep tej firmy. W ten sposób klienci Kögel mogą korzystać z nowoczesnego systemu dającego dostęp w czasie rzeczywistym do danych lokalizacyjnych, chłodzenia oraz układów EBS przyczep lub naczep dzięki przejrzystemu, intuicyjnemu i łatwemu w obsłudze portalowi internetowemu Kögel. Zupełną nowością jest możliwość wglądu do tych danych przez aplikację Kögel Telematics dostępną dla telefonów i tabletów z systemem iOS. Nowa aplikacja Kögel Telematics będzie dostępna bezpłatnie w Apple AppStore od dnia rozpoczęcia targów transport logistic. Wkrótce udostępnimy wersję aplikacji dla urządzeń z systemem  Android.
 
Kögel, na potrzeby targów transport logistic dostosował również swoją ofertę usługową. Producent w wielu krajach Europy zaoferuje swoim klientom optymalną ofertę usług serwisowych dostępną w formie pakietów BasicService i ProService. Pakiety te będą dostępne jako opcja dla klientów firmy Kögel.
 

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.