czwartek, 06 kwietnia 2017

Nowe przepisy o kontenerach

Turcja i nowe regulacje
 
Informujemy, że Turcja przyjęła regulacje dotyczące stosowania Konwencji Celnej o Kontenerach, które nakładają obowiązek przesyłania elektronicznej deklaracji dla kontenerów przemieszczających się z / do Turcji drogą morską i lądową.
 
W tym celu władze tureckie opracowały specjalny system elektroniczny: "Electronic Container Registration and Tracking system”. Ma on za zadanie ułatwić  przewoźnikom uiszczenie niezbędnych opłat i uzyskanie on-line zgody na przewóz.  
 
Z tego systemu może korzystać zarejestrowana firma posiadająca turecki identyfikator VAT, a obecnie portal ten jest wyłącznie w języku tureckim.
 
Stowarzyszenie tureckie TOBB przekazało powyższą informację aby ocenić zakres, w jakim aplikacja TIR-EPD obejmuje niezbędne dane, biorąc pod uwagę, że do TIR-EPD zostały już włączone informacje o kontenerach, które wymagane są przez tureckie władze celne. 
 
Ponadto, TOBB zwraca się z prośbą do przewoźników o przekazywanie wszelkich informacji odnoszących się do przewozu kontenerów przez obszar Turcji, a zwłaszcza:czy przewoźnik był już proszony przez władze celne Turcji o dostarczenie elektronicznej deklaracji o kontenerach;na której granicy to się wydarzyło;w jaki sposób przewoźnik spełnił żądanie;czy korzystał z usług agencji, brokera, jaka była opłata za usługę;czy przewoźnicy korzystali już z nowej tureckiej aplikacji: samodzielnie lub poprzez brokera; jaka opcja jest lepsza: poprzez brokera, czy korzystając z jednego portalu dla wszystkich niezbędnych deklaracji np. TIR-EPD.
 
Źródło: ZMPD

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.