wtorek, 13 lipca 2010

Wszystkie silniki PACCAR GR w wersji EEV

silnik_pacar_600

Od 5. lipca 2010 r. wszystkie wersje mocy 6-cylindrowego silnika GR (220, 250, 280 i 300 KM), stosowane w pojazdach DAF serii LF45, LF55 i CF65, dostępne są dla klientów w wariantach spełniających wymagania normy emisji spalin EEV (Enhanced Environmentally friendly Vehicles).

Silniki PACCAR GR uzyskały pełne certyfikacje, bez konieczności montażu filtra cząstek stałych w układzie wydechowym pojazdu. Obecnie silniki zgodne z normą EEV dostępne są dla całej gamy pojazdów DAF. Oznaczenie zgodności z normą EEV, umieszczone na kabinie pojazdu, to wskaźnik dbałości firmy DAF o środowisko naturalne.

W pojazdach EEV, emisja cząstek sadzy jest o ok. 50 proc. niższa niż w przypadku wartości wymaganych przez normę Euro 5, która obowiązuje od października 2009 r. Dzięki silnikom wysokoprężnym EEV firma DAF realizuje wartości emisji, które do niedawna uważano za możliwe jedynie w przypadku silników gazowych. Firma DAF jest pierwszym producentem samochodów ciężarowych, który dostarcza wszystkie oferowane pojazdy w wersjach zgodnych z normą EEV. Norma EEV wymusza niezwykle niskie poziomy emisji cząstek stałych, aby zminimalizować ich negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Źródło: DAF


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.