poniedziałek, 19 lipca 2010

System PLM i oprogramowanie Tecnomatix

xxx 

Firma Siemens PLM Software, będąca jednostką Siemens Industry Automation oraz wiodącym światowym dostawcą oprogramowania i usług w dziedzinie zarządzania cyklem życia produktu (PLM), zapowiedziała  projekt realizowany wspólnie z Microsoft Corporation, dotyczący stworzenia pierwszego, przemysłowego rozwiązania zarządzania jakością, opartego na technologii Cloud Computing - ang. przetwarzanie w chmurze, chmury obliczeniowe. Oprogramowanie Tecnomatix do zarządzania jakością działające na platformie Windows Azure jest jednym z kilku połączonych projektów, stworzonych wspólnie z firmą Microsoft dla dalszego podnoszenia wartości systemu PLM dla klienta poprzez wykorzystanie Cloud Computing

Jest to model przetwarzania oparty na użytkowaniu usług dostarczonych przez zewnętrzne organizacje. Rozwiązanie to będzie wykorzystywało usługi Cloud Computing dostępne na platformie Microsoft Windows Azure do bezpiecznego uruchamiania oferowanej przez Siemens PLM Software aplikacji  Dimensional Planning and Validation (DPV), ukazując w ten sposób, jak przetwarzanie w chmurze pozwala uzyskać opłacalny, dostosowany do potrzeb dostęp i możliwość korzystania ze światowej klasy oprogramowania do zarządzania jakością.

Dzisiejsza zapowiedź została ogłoszona na konferencji Microsoft World Partner Conference w Waszyngtonie i reprezentuje jeden z kilku projektów prowadzonych wspólnie przez Siemens PLM Software i Microsoft w celu przetestowania i sprawdzenia, jak Cloud Computing może być z powodzeniem wykorzystywane z systemem PLM do tworzenia wartości dla globalnego przemysłu wytwórczego. 28 czerwca Microsoft przeprowadził oddzielną prezentację Cloud Computing związanego z PLM, obejmującą rozwiązania softwarowe dostarczane przez Siemens PLM Software, dla ponad 1400 uczestników konferencji Siemens PLM Connection User Conference, która odbyła się w Dallas.

- Dostarczanie światowej klasy rozwiązań „Cloud Computing” jest ważną częścią zaangażowania Microsoft w zapewnianie klientom naszej firmy realizacji maksimum zysku z ich inwestycji w sektorze IT.Nasz sukces w honorowaniu tego zobowiązania opiera się nie tylko na zdolności do tworzenia silnych i trwałych relacji z naszymi klientami, ale także na współpracy z poważanymi liderami przemysłowymi, takimi jak Siemens PLM Software, którzy współdzielą nasze poświęcenie dla sukcesu klienta. -  powiedział Simon Witts, wiceprezes zarządu Enterprise and Partner Group (EPG), Microsoft.

Światowej klasy rozwiązania od światowej klasy partnerów DPV - integralna część zestawu oprogramowania Tecnomatix do cyfrowego wspomagania wytwarzania  jest pierwszym, opartym na PLM, przemysłowym systemem jakości, umożliwiającym gromadzenie, zarządzanie, analizę i tworzenie raportów z informacji pomiarowych, bezpośrednio powiązanych z bieżącymi wynikami z cyklu produkcyjnego. Tecnomatix DPV korzysta z oprogramowania Teamcenter, najbardziej rozpowszechnionego na świecie systemu PLM dostarczanego przez Siemens PLM Software, umożliwiając użytkownikowi łączenie informacji produkcyjnych, sprzężonych z bieżącymi danymi dotyczącymi jakości produkcji, w tym samym środowisku, które używane jest w przedsiębiorstwie do zarządzania danymi dotyczącymi produktu, procesu i wytwarzania.

Niektóre organizacje -  takie jak odległe zakłady produkcyjne lub zewnętrzni dostawcy - mogą nie potrzebować pełnej infrastruktury PLM, lecz nadal mogą czerpać korzyści z tego typu najnowocześniejszej technologii zarządzania jakością. Dzięki silnemu partnerstwu, firmy Siemens PLM Software i Microsoft połączyły siły w celu stworzenia środowiska, w którym Tecnomatix DPV i Teamcenter będą działały w chmurze pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Azure i wykorzystywały relacyjną bazę danych SQL Azure. Pozwoli to na przetestowanie i demonstrację sytuacji, w których siła, elastyczność i wartość tego rozwiązania do zarządzania jakością może być bezpiecznie dostarczana bez potrzeby tworzenia w przedsiębiorstwie pełnego systemu IT. Raz przetestowany, rezultat dramatycznie zwiększy dostępność światowej klasy rozwiązań PLM w zakresie jakości oraz rozszerzy opcje rozwoju dzięki środowisku działającemu na żądanie.

- Użycie platformy Windows Azure do korzystania z siły „Cloud Computing” dostarcza organizacjom możliwość znaczącej redukcji infrastruktury wewnętrznej i kosztów jej utrzymania. Jesteśmy dumni z pracy, którą wykonujemy z Siemens PLM Software w tym zakresie i oczekujemy odkrycia kolejnych sposobów na bezpieczne i łatwe stosowanie przetwarzania  w chmurze w zakresie PLM -  powiedział Sanjay Ravi, dyrektor zarządzający, Worldwide High Tech & Electronics Industry, Microsoft. 

Poza ogłoszonym dzisiaj projektem DPV-Azure, firma jest wspólnie z Microsoft zaangażowana w kilka innych metod efektywnego wykorzystania technologii Cloud Computing, np. prezentacja przeprowadzona 28 czerwca podczas Siemens PLM Connection User Conference zobrazowała współpracę w chmurze związaną z rozwojem produktu, wykorzystującą platformę Windows Azure do bezpiecznego i automatycznego współdzielenia informacji 3D o produkcie przy użyciu standardowych formatów JT oraz PLM XML, pomiędzy wytwórcami oryginalnego wyposażenia (OEM) i ich dostawcami.

- Wierzymy, że siła i potencjał przetwarzania w chmurze, odpowiednio zastosowany i rozwinięty, może mieć znaczący wpływ na przemysł PLM. Dlatego blisko współpracujemy z liderami w tej dziedzinie, takimi jak Microsoft, aby odkryć szereg obiecujących aplikacji dla systemu PLM w chmurze. Jesteśmy dumni, że nasze silne związki z Microsoft, które umożliwiły Siemens PLM Software jako pierwszej firmie w naszej branży wesprzeć platformę SharePoint, pozwoliły teraz zostać pierwszym dostawcą oprogramowania PLM, który zademonstruje koncepcje wykorzystania przetwarzania w chmurze na platformie Windows Azure. - powiedział Chuck Grindstaff, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. produktu i technologii, Siemens PLM Software.

Źródło: Siemens PLM Software

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.