środa, 22 lutego 2017

Mała seria Mercedesa Urban eTruck

Zero emisji, cisza i ładownośćStefan Buchner, szef Mercedes-Benz Trucks: - Po światowej premierze we wrześniu 2016 na targach IAA we Frankfurcie odzew klientów był bardzo duży. Obecnie rozmawiamy z około 20 potencjalnymi klientami z branż transportu odpadów komunalnych oraz spożywczej i logistycznej. Wypuszczając małą serię do testów klienckich, wykonujemy kolejny dynamiczny krok na drodze do produktu wielkoseryjnego.

Jeszcze w tym roku Mercedes-Benz Trucks wprowadzi na rynek w małej serii pierwszy na świecie w pełni elektryczny, ciężki samochód ciężarowy do transportu dystrybucyjnego. Po prezentacji Urban eTruck o dopuszczalnej masie całkowitej 25 t i zasięgu do 200 km na targach IAA 2016 już w tym roku pierwsze pojazdy trafią w ręce klientów w celach testowych.

Stefan Buchner, szef Mercedes-Benz Trucks na cały świat, wyjaśnia: - Po światowej premierze we wrześniu 2016 na targach IAA we Frankfurcie odzew klientów był bardzo duży. Obecnie rozmawiamy z około 20 potencjalnymi klientami z branż transportu odpadów komunalnych, spożywczej i logistycznej. Wypuszczając małą serię do testów klienckich, wykonujemy kolejny dynamiczny krok na drodze do produktu wielkoseryjnego. Do roku 2020 chcemy być na rynku z dopracowanym pojazdem wielkoseryjnym.

Zero emisji, cisza i ładowność na poziomie 12,8 t – za elektryczną ciężarówką Urban eTruck stoi przekonująca koncepcja ekonomiczna i ekologiczna. Pojazd w niewielkiej, dwucyfrowej liczbie egzemplarzy trafi najpierw do klientów w Niemczech, a później również w Europie. Tam będzie testowany w realnych warunkach transportowych. Cel jest taki, aby na podstawie realnych warunków eksploatacyjnych i profili wymagań wspólnie z klientami uzyskać dalszą optymalizację koncepcji pojazdu oraz parametrów systemowych elektrycznej ciężarówki. Przetestowane mają zostać na przykład eksploatacja w trybie zmianowym, czasy ładowania, a także zarządzanie mocą akumulatora i zasięgiem.

- Wyznaczyliśmy w branży nowe standardy technologiczne przyszłości, choćby w zakresie elektrycznej i autonomicznej jazdy, a także systemu łączności sieciowej. W roku 2017 przechodzimy do fazy realizacji, rozwijając nasze pojazdy i systemy krok po kroku aż do uzyskania pełnej gotowości rynkowej.- podkreśla Stefan Buchner.

Aby odwzorować różne warunki eksploatacyjne, 18- i 25-tonowe pojazdy otrzymają zabudowę chłodniczą, zabudowę furgonową, a także skrzynię ładunkową. Pojazdy wraz ze specjalną stacją ładowania, uwzględniającą zwiększone wymagania samochodu ciężarowego, przekazywane są klientom do eksploatacji na okres dwunastu miesięcy i w tym czasie nadzorowane przez dział jazd próbnych Mercedes-Benz Trucks. W okresie testowym zbierane są dane dotyczące profili użytkowania i obszarów zastosowania, a zdobyte informacje porównywane są z oczekiwaniami klientów.

Urban eTruck jest częścią większej ofensywy pojazdów elektrycznych w grupie Daimler Trucks. W roku 2017 do globalnej eksploatacji testowej w małej serii wejdzie również lekka elektryczna ciężarówka Fuso eCanter. Około 150 pojazdów przekazanych zostanie wybranym klientom w Europie, Japonii oraz Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu Daimler Trucks pokryje szeroki wachlarz zastosowań elektrycznych samochodów ciężarowych na całym świecie.


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.