wtorek, 14 lutego 2017

Powstaje korporacyjny fundusz inwestycyjny Scania

Nowa forma inwestowania w formie kapitału na rozwój – Scania Growth Capital

Fundusz będzie wspierać szybko rosnące przedsiębiorstwa o strategicznym znaczeniu dla branży transportowej i motoryzacyjnej.

– Wykorzystamy Scania Growth Capital do inwestycji w obiecujące, innowacyjne i przedsiębiorcze firmy. Uzyskując dostęp do przyszłościowych modeli biznesowych, nowych technologii oraz idei na wczesnym etapie ich rozwoju, możemy wzmocnić naszą organizację w przyszłościwyjaśnia Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania CV AB.

Nowa inicjatywa kierownictwa firmy jest skierowana do przedsiębiorstw z otoczenia motoryzacji. Dzięki niej inżynierowie Scania mogą na wczesnym etapie współuczestniczyć w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań związanych z branżą, a nienależących do głównego biznesu firmy. Dodatkową zaletą tego projektu jest możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, co będzie stanowić cenny wkład dla partnerów Scania.

Przedstawiciele Scania aktywnie współpracują z licznymi partnerami nad rozwojem rozwiązań związanych ze zrównoważonym transportem. Są to zarówno klienci, ośrodki naukowe, jak i firmy zajmujące się nowoczesnymi technologiami.

Scania Growth Capital będzie obsługiwany wyłącznie przez zewnętrzny zespół inwestorów o dużym doświadczeniu w zarządzaniu korporacyjnymi funduszami typu venture i growth capital, zaznajomionych z branżą motoryzacyjną.
Dyrektorem Scania Growth Capital został mianowany Lars-Olof Gustavsson. Od lat zajmuje się on inwestycjami wysokiego ryzyka i jednocześnie kieruje zewnętrzną firmą inwestycyjną.

– W czasie ciągłych zmian technologicznych współpraca z firmami o wysokim potencjale rozwoju ma ogromne znaczenie. Wybierając właściwych partnerów Scania zapewni sobie możliwość stałego wzrostu. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie prac związanych z przyciąganiem obiecujących firm o strategicznym znaczeniu dla Scania w ramach Scania Growth Capitalkomentuje Lars-Olof Gustavsson.

Każda potencjalna inwestycja w ramach Scania Growth Capital zostanie poddana wnikliwej ocenie. Inwestycje mogą na przykład dotyczyć wsparcia firm oferujących produkty i usługi dotyczące cyfryzacji, systemów łączności, pojazdów autonomicznych, paliw odnawialnych, czy „inteligentnych fabryk.


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.