poniedziałek, 13 lutego 2017

Wespół w zespół

Załoga Marathon wspólnie wydaje Słownik Zawodowego Kierowcy

Marathon International to firma ze 150 osobową załogą i flotą 120 samochodów ciężarowych. Zdecydowana większość zespołu to kierowcy i to właśnie z myślą o nich powstał Słownik Zawodowego Kierowcy a w nim słownictwo przydatne Kierowcy w trasie.

Słownictwo zostało przetłumaczone na język angielski, niemiecki, francuski i ukraiński.Skąd pomysł na wydanie autorskiego Słownika?

- Od 2015 roku prowadzimy Akademię Kierowcy Marathon. W Akademii szkolimy adeptów chcących rozpocząć karierę zawodowego kierowcy i wyjeżdżać w trasy międzynarodowe. Dzięki Akademii mamy w firmie wielu młodych dopiero co rozpoczynających karierę kierowców, którym słownik na pewno się przyda i zaoszczędzi sporo stresu podczas pierwszych tras. Na rynku nie ma żadnego poręcznego i funkcjonalnego słownika, który byłby dedykowany stricte dla kierowców, więc postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce, usiąść wspólnie i stworzyć słownik najbardziej funkcjonalny dla nas. Każdy z drużyny dorzucił swoje przysłowiowe trzy grosze do tego projektu. Bardziej doświadczeni kierowcy – trenerzy Akademii tworzyli spis najbardziej praktycznych i najczęściej wykorzystywanych w trasie zwrotów; mechanicy serwisu dorzucili słownictwo związane z budową naczepy i ciągnika; dyspozytorzy uzupełnili dział rozładunku, załadunku; i tak wspólnymi siłami powstał nasz Słownik Zawodowego Kierowcy. Nad tłumaczeniem całości czuwało biuro tłumaczeń. Oczywiście nasz słownik nie jest banalny i standardowy. Do naszego wydania oprócz tłumaczenia dorzuciliśmy również wymowę z którą oczywiście było najwięcej zabawy. Wydanie słownika spotkało się z naprawdę pozytywnym i miłymi komentarzami ze strony kierowców nie tylko floty Marathon. Wiemy, że nikt poza nami nie wypuścił takiego Słownika więc chętnie podzielimy się naszym „przybytkiem” z innymi Kierowcami. Wystarczy, że zainteresowany napisze do nas na naszym Facebookowym profilu Marathon International. Admin prześle dalsze instrukcje.


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.