poniedziałek, 26 lipca 2010

Nowa flota ORLEN Transport

Orlen_transport_-600

Piętnaście nowych ciągników siodłowych zasiliło flotę transportową ORLEN Transport. To kolejna transza dostawy na podstawie kontraktów podpisanych w ubiegłym i w tym roku z Volvo Polska.

Podobnie jak w ubiegłym roku, znany szwedzki producent wygrał przetarg na dostawę ciągników, w sumie 35 sztuk.  Zdaniem prezesa Spółki, inwestycje w nowoczesny tabor mają kluczowe znaczenie dla jej funkcjonowania, wpływają nie tylko na obniżenie kosztów, ale także na bezpieczeństwo transportu paliw oraz ochronę środowiska czyli na obszary, które są dla spółki priorytetowe. 

- Należy podkreślić, iż zakupione przez nas ciągniki Volvo FM umożliwiają również spełnienie wysokich wymagań stawianych przez PKN ORLEN oraz pozostałych naszych  klientów. Łącząc w sobie ekonomiczny układ napędowy z wysoką użytecznością i komfortem pracy dla kierowców, mają znaczący wpływ na jakość świadczonych przez nas usług< - powiedział Mirosław Zubek, prezes ORLEN Transport.

ORLEN Transport jest największą w Polsce firmą specjalizującą się w transporcie materiałów niebezpiecznych. Realizuje przewozy w zakresie transportu paliw oraz gazu płynnego (LPG), dysponuje flotą transportową liczącą ponad 200 zestawów. Wszystkie pojazdy z lipcowej partii to, tak jak w przypadku ubiegłorocznego zakupu, ciągniki siodłowe Volvo FM 4x2 z kabiną dzienną, wyposażone w lekki i wydajny silnik D11C o mocy 410 KM w wersji Euro5. Ta 11-l jednostka napędowa, będąc o ok. 140 kg lżejszą od silnika D13, zapewnia niską masę własną pojazdu i tym samym wzrost jego ładowności, co ma szczególnie istotne znaczenie w realizowanych przez ORLEN Transport przewozach materiałów ciekłych. Na uwagę zasługuje również zastosowany w pojazdach zautomatyzowany układ zmiany biegów I-Shift, zapewniający wyjątkowy komfort jazdy oraz niskie zużycie paliwa.

- Wiodąca pozycja na rynku  zobowiązuje nas do utrzymywania wysokich standardów i ciągłego rozwoju. Dlatego inwestycje w nowy tabor są dla nas niezwykle ważne. Jednak to nie jedyny element naszej strategii, który służy budowaniu potencjału Spółki. Z uwagi na bezpieczeństwo, wszystkie zakupione przez  nas ciągniki Volvo FM zostały wyposażone w elektronicznie sterowany układ hamulcowy ABS-EBS, układ stabilizacji toru jazdy ESP oraz poduszkę powietrzną kierowcy - dodaje prezes Zubek.

Źródło: ORLEN Transport
 

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.