wtorek, 22 listopada 2016

Shell walczy z nadużyciami

Wraz z popularnością kart płatniczych rośnie też skala nieprawidłowości i oszustw finansowych.

Dotyczy to także firm transportowych, w których – jak potwierdzają wyniki raportu "Nadużycia paliwowe” przygotowanego przez Edelman Berland na zlecenie Shell – oszustwa paliwowe i zakupowe stanowią poważny problem.

Dziś trudno jest wyobrazić sobie funkcjonowanie flot samochodowych bez kart paliwowych – są wygodne i łatwe w użyciu. Jednak wraz ze wzrostem ich popularności, zwiększyła się także skala nadużyć występujących w firmach transportowych, co potwierdza aż 97% menedżerów flot. Wyniki raportu "Nadużycia paliwowe” opracowanego przez Edelman Berland na zlecenie Shell potwierdzają, że zarządzający (74%) postrzegają oszustwa jako poważny problem, którego rozpoznanie i powstrzymanie mogłoby wygenerować znaczne oszczędności. Tymczasem jako mały lub nieistniejący widzi je aż 54% kierowców, mimo że połowa z nich widziała innych kierowców dopuszczających się nadużyć. Obie grupy uznały, że ściąganie paliwa z baku oraz płatność za paliwo gotówką w celu ukrycia dodatkowych kosztów są najczęstszymi procederami, które generują największe koszty.

Optymalizacja kosztów i bezpieczeństwo transakcji, tak istotne w działalności przedsiębiorców, stały się także kluczowe dla Shell, który w ramach podnoszenia standardów bezpieczeństwa wprowadził do oferty karty paliwowe z technologią Chip&PIN. Właściciele firm transportowych zyskują pewną ochronę przed stratami w wyniku nieuczciwych praktyk kierowców dzięki przypisaniu karty do jednego pojazdu (lub kierowcy) oraz systemowi aktywacji i blokad, który umożliwia kontrolę płatności. Chipowe karty paliwowe, zabezpieczone indywidualnie ustalonym kodem PIN, eliminują także ryzyko związane z noszeniem dużych kwot przez kierowców, ponieważ płatność za paliwo oraz inne usługi można wygodnie uregulować kartą.

Karta Shell z funkcją Chip&PIN jest odpowiedzią na oczekiwania przedsiębiorców, którzy bez względu na wielkość floty czy skali biznesu potrzebują gwarancji bezpieczeństwa oraz wsparcia w optymalizacji procesów i kosztów prowadzonej działalności.

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.