piątek, 18 listopada 2016

Kolejne MAN-y przekazane

WAK-Trans odebrał 22 pojazdy MAN TGS

We wrześniu 2016 r. w Truck & Bus Center Wrocław zarząd firmy WAK Trans z Kędzierzyna – Koźla odebrał 22 ciągniki siodłowe MAN TGS 18.440 4x2 BLS-TS ( Tank-Silo ) z ADR EXIII pod cysterny do gazów technicznych.

Ciągniki wyposażone są w skrzynie biegów TipMatic z EfficientRoll, oszczędne silniki D26 o mocy 440 KM z TopTorque ( moment obr. 2300 Nm ) oraz komfortowe kabiny sypialne „LX” z dwiema leżankami. Pojazdy zostały specjalnie przystosowane pod transport gazów technicznych i posiadają nie tylko świadectwo ADR EXIII, ale przede wszystkim charakteryzują się niską masą własną. Zastosowano w nich jednopiórowe zawieszenia osi przedniej, aluminiowe zbiorniki paliwa i aluminiowe felgi. Do tego dochodzi specjalna konstrukcja kabin, lekkie silniki Common-Rail, wahacze wzdłużne wykonane jako odlew oraz lekkie i sztywne ramy.

- Przy transporcie materiałów niebezpiecznych, takich jak m.in. gazy liczy się dosłownie każdy kilogram masy własnej zestawu mówi Waldemar Głogowski, prezes firmy WAK-Trans. – Dzięki temu możemy przewieźć więcej ładunku i tym samym bardziej efektywnie działać na rynku transporotowym. Oferowane przez MAN rozwiązania w tym zakresie idealnie się sprawdzają. Po drugie konsekwentnie stawiamy na najwyższy komfort naszych kierowców, aby mogli bezpieczniej przewozić niebezpieczne ładunki. To dla nas bardzo ważne, dlatego pojazdy są świetne wyposażone i m.in. oferują komfortowe kabiny sypialne „LX” z dwoma leżankami- dodał prezes Głogowski.
Od roku 2012 firma odebrała 62 pojazdy z logo lwa na masce. W październiku 2013 zarząd firmy WAK-Trans uroczyście odbierał 50 000 pojazd zjeżdżający z linii produkcyjnej fabryki MAN Trucks w Niepołomicach wówczas też był to również ciągnik MAN TGS 18.440 4x2 BLS TS.

Fot.: Zarząd firmy WAK-Trans zadowolony z decyzji o zakupie nowych pojazdów


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.