środa, 28 września 2016

Flota Eurolines: oszczędności dzięki rozwiązaniom WebEye

Eurolines, rumuński przewoźnik posiadający flotę 26 autokarów, który przewiózł w 2015 roku ponad 134 tys. pasażerów na całym świecie, zdecydował się na wdrożenie rozwiązań telematycznych.

Powodem decyzji była przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo pasażerów oraz konieczność ograniczenia kosztów operacyjnych. Obecnie menedżerowie floty Eurolines nie wyobrażają sobie prowadzenia działalności bez rozwiązań do monitoringu i uważają, że inwestycja przyniosła zakładane efekty.

- Przez szereg lat rozmawialiśmy z kilkoma dostawcami rozwiązań telematycznych – początkowo zależało mi na kontroli zużycia paliwa. Byliśmy także zainteresowani rozwiązaniami z zakresu monitoringu pojazdów do transportu pasażerskiego, ponieważ znajomość położenia każdego z autokarów w danym momencie podobnie jak komunikacja między kierowcami a dyspozytorami ruchu odgrywa kluczową rolę. Stwierdziliśmy, że to właśnie WebEye dysponuje rozwiązaniami, których szukamy, dlatego od lipca 2012 roku rozpoczęliśmy współpracę, poszerzając ją w zależności od rozwoju działalności, podaży i popytu powiedział Dragos Anastasiu, prezes Eurolines.

WebeEye jest dostawcą rozwiązań telematycznych dla firmy Rombus, części Eurolines zajmującej się transportem pasażerskim. W latach 1995-2015 Rombus przewiózł ponad 3 mln pasażerów do więcej niż 300 lokalizacji w Europie.

Początkowo współpraca między dwiema firmami oznaczała instalację podstawowego pakietu monitoringu. Następnie rozbudowano rozwiązanie instalując przyrządy służące do pomiaru zużycia paliwa.

- W przypadku floty autokarów, która rocznie przebywa odległość 4,7 milionów kilometrów, informacje o zużyciu paliwa i stylu prowadzenia pojazdu mają podstawowe znaczenie. Od chwili wdrożenia rozwiązań WebEye zaczęliśmy oszczędzać w ramach całej floty dziesiątki tysięcy euro miesięcznie powiedział Cristian Băciucu, prezes firmy Rombus.

Kolejnym krokiem ma być implementacja rozwiązania telematycznego, które dostarcza informacji o godzinach pracy – jest to obecnie ważny wymóg wynikający z nowych przepisów stanowionych przez Unię Europejską lub Rumunię.


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.