piątek, 16 września 2016

Na targach IAA 2016 Kögel zaprezentuje naczepę kontenerową Port 40 Simplex

Firma Kögel prezentuje na targach pojazdów użytkowych IAA 2016 naczepę kontenerową Port 40 Simplex z pneumatycznym mechanizmem wysuwu tylnego.


Ta naczepa kontenerowa, posiadająca w wersji podstawowej niewielką masę własną wynoszącą 5200 kg, dopuszcza obciążenie ładunkiem o masie całkowitej 41 000 kg. Ładowność sprzęgu siodłowego sięga 14 000 kg. Naczepa przeznaczona jest do transportu kontenerów ISO o wymiarach 20, 30 i 40 stóp, jak również 40-stopowych kontenerów typu Highcube.

Zaletą naczepy Port 40 Simplex jest prostota i wygoda obsługi za pomocą pneumatycznego układu sterowania, uruchamianego jednym naciśnięciem przycisku. Dłuższą żywotność mechanizmu wysuwu tylnego naczepy Port 40 Simplex zapewnia praktycznie niewymagająca konserwacji prowadnica, osadzona na specjalnych ślizgach z tworzywa sztucznego i dwóch rolkach wysuwu.

Ten wystawiony na targach IAA eksponat nadaje się przy wsuniętej ramie do transportu 20-stopowych kontenerów ISO ustawionych w jednej płaszczyźnie z tylną krawędzią naczepy. Gdy mechanizm wysuwu tylnego jest wysunięty, na naczepie można transportować jeden 40-stopowy kontener Highcube bądź dwa 20-stopowe kontenery ISO. Ten egzemplarz wystawowy umożliwia również załadowanie jednego 30- lub 40-stopowego kontenera ISO w pozycji tylnej bądź 20-stopowego kontenera w pozycji środkowej.

Tak samo, jak we wszystkich pojazdach firmy Kögel, cała rama modelu Port 40 Simplex jest chroniona przed korozją z zastosowaniem technologii nanoceramicznej oraz powłoki KTL i lakieru UV.


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.