czwartek, 26 sierpnia 2010

Komórka pokaże gdzie są korki

telefon._1.1
 
Jedną z bardziej stresujących sytuacji dla uczestników ruchu drogowego jest  bezruch drogowy. Każdy kierowca stojący w korku zadaje sobie pytanie: gdzie się kończy ten zator i ile czasu może zająć przejazd? W takich sytuacjach przydatna będzie  mobilna wersja serwisu Targeo Traffic, dostępna w każdej komórce o nazwie  mTraffic.pl.

Drogowcy ostrzegają przed masowymi powrotami przed 1. września. Sytuację utrudnia fakt, że wiele rozpoczętych w wakacje remontów dróg nie zostało ukończonych. Uruchomiona przez twórców Targeo.pl usługa mobilna mTraffic pozwala w każdej chwili sprawdzić gdzie aktualnie są korki. Gdy już stoimy w korku, sprawdzić jak długo jeszcze postoimy i gdzie się on  kończy. Mając takie informacje kierowca może zdecydować czy uzbroić się jeszcze w cierpliwość, czy lepiej spróbować objazdu bocznymi drogami.

System analizuje informacje z ponad 80 tys. niezależnych źródeł, w tym z pojazdów przejeżdżających po polskich drogach niemal 4 mln km  dziennie, a także od użytkowników systemu AutoMapa Traffic. Dane przetwarzane są na bieżąco i po kilku minutach są uwzględnione w aktualnej sytuacji drogowej pokazywanej na mapie w serwisie Targeo Traffic i w jego mobilnej wersji - mTraffic.pl. Dzięki tak dużej ilości danych, interaktywna mapa prędkości przejazdu pokazuje precyzyjnie również korki nietypowe, takie jak te, spowodowane masowymi powrotami z wakacji. 
 
- Udostępnienie bieżących informacji o ruchu drogowym użytkownikom telefonów komórkowych, to kolejny etap w rozwoju serwisu Targeo Traffic, który jest już od ponad roku dostępny w Targeo.pl i usłudze Drogowskaźnik w sieci Plus. Dodatkowo, mTraffic.pl. daje też łatwy dostęp do map Targeo użytkownikom telefonów komórkowych i smartfonów, w szczególności iPhone i Android, a także popularnych ostatnio iPad’ów -  mówi Rafał Mikołajczak, prezes Zarządu Indigo, operatora serwisu Targeo.pl.

Aby sprawdzić aktualną sytuację drogową wystarczy uruchomić przeglądarkę mobilną w telefonie komórkowym i wpisać adres mTraffic.pl. Poza wyświetlaniem bieżących informacji o natężeniu ruchu, serwis umożliwia również przeglądanie map w telefonie i wyszukiwanie adresów w całej Polsce, bez konieczności instalowania dedykowanej aplikacji. Z myślą o użytkownikach telefonów wyposażonych w GPS, takich jak iPhone, przygotowana została też funkcja znajdź mnie, centrująca mapę na bieżącej lokalizacji. Dostęp do serwisu mTraffic.pl jest bezpłatny i można z niego korzystać za pośrednictwem wszystkich sieci komórkowych.

Źródło: Targeo


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.