piątek, 13 maja 2016

Nowość w gamie opon Conti Hybrid

Continental uzupełnił gamę opon przeznaczonych do regionalnego transportu dystrybucyjnego o nową Conti Hybrid HT3 385/55 R 22.5.

Przeznaczona do naczep opona Conti Hybrid HT3 385/55 R 22.5 jest uzupełnieniem serii ogumienia Conti Hybrid. Jak deklaruje producent, opona została zaprojektowana specjalnie pod kątem użytkowania zarówno na drogach regionalnych, jak i na trasach szybkiego ruchu. Oprócz wydłużonych przebiegów i bardzo niskiego zużycia paliwa, charakterystycznych dla opon z tej serii, model Conti Hybrid HT3 385/55 R 22.5 oferuje również optymalne właściwości jezdne po mokrej nawierzchni. Dzięki przewidywalnemu zachowaniu podczas hamowania na mokrej drodze oraz uzyskaniu oszczędności na paliwie, opona została zakwalifikowana do unijnej kategorii „B” w zakresie zużycia paliwa.

Udoskonalona mieszanka bieżnika opony Conti Hybrid HT3 385/55 R 22.5 zapewnia wyższe o 20 proc. przebiegi. Co więcej, dzięki optymalnej kombinacji mieszanki gumowej bieżnika i ściany bocznej oraz udoskonalonej geometrii rowków, uzyskano 6 proc. redukcję zużycia paliwa w porównaniu do modelu poprzedniej generacji.

Podobnie jak pozostałe opony w serii Conti Hybrid, opona Conti Hybrid HT3 385/55 R 22.5 nadaje się do ponownego bieżnikowania. Wprowadzone po raz pierwszy w tym modelu specjalne wskaźniki umieszczone w profilu bieżnika, dodatkowo ułatwiają właściwe przeprowadzenie procesu bieżnikowania, zapewniając osiąganie wysokich przebiegów i minimalnych oporów toczenia.

4trucks.pl / Continental


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.