piątek, 15 kwietnia 2016

Efekty kontroli na Mobilnej Linii Diagnostycznej

W dniu 12 kwietnia inspektorzy z WITD z Wrocławia w Jeleniej Górze przeprowadzili kontrole z wykorzystaniem Mobilnej Linii Diagnostycznej.

Celem kontroli było sprawdzenie stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach Kotliny Jeleniogórskiej. Do kontroli zatrzymano pojazd lokalnego przedsiębiorcy, który przewoził kruszywo. Kontrola stanu technicznego pojazdu wykazała usterki, w tym m.in. wycieki płynów eksploatacyjnych, uszkodzoną skrzynie ładunkową, odłamane mocowanie błotnika, nieszczelny i niekompletny układ wydechowy, uszkodzone elementy gumowe stabilizatora, opony o różnej rzeźbie bieżnika na osi II, a także uszkodzone oświetlenie pojazdu.

W wyniku kontroli pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy, a kierowcę, w związku ze stwierdzonymi naruszeniami ukarano mandatami karnymi. Przy użyciu Mobilnej Linii Diagnostycznej na terenie działania oddziału jeleniogórskiego WITD Wrocław inspektorzy skontrolowali 112 pojazdów, w ponad 66% przypadkach ujawniając usterki dyskwalifikujące pojazdy z dalszej jazdy.

4trucks.pl / WITD Wrocław


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.