niedziela, 03 kwietnia 2016

Pojazd zagrażał środowisku naturalnemu

W dniu 30 marca inspektorzy z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego wraz z funkcjonariuszem WRD Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy.

W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdu stwierdzono rażące usterki, w tym m. in. zagrażające środowisku naturalnemu wycieki płynów eksploatacyjnych, uszkodzone ogumienie, luzy tulei stabilizatora, niesprawną instalację oświetlenia. Czynności kontrolne wykazały również, iż kierowca nie rejestruje swojej aktywności za pomocą zainstalowanego w pojeździe tachografu cyfrowego ponieważ urządzenie jest niesprawne.

Kierujący będący jednocześnie przewoźnikiem nie okazał do kontroli dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz prawa jazdy z wymaganym wpisem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji zawodowej. Jak się okazało, nieokazanie dowodu rejestracyjnego spowodowane jest  faktem wcześniejszego zatrzymania dokumentu przez policję m. in. z powodu zużytego ogumienia. W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające. Z uwagi na zagrażający bezpieczeństwu ruchu drogowego stan techniczny pojazdu oraz brak wymaganych dokumentów uprawniających do używania pojazdu w ruchu drogowym pojazd usunięto na wyznaczony przez Starostę Świdnickiego parking strzeżony.

4trucks.pl / WITD Śląsk


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.