poniedziałek, 07 marca 2016

Autolawetą bez licencji

W dniu 3 marca inspektorzy z WITD w Szczecinie, w okolicach miejscowości Goleniów zatrzymali do kontroli autolawetę z przyczepą o DMC 7000 kg.

Na przyczepie przewożony był samochód ciężarowy. Po analizie dokumentów, jak również zeznań kierowcy ustalono, że w chwili kontroli wykonywano krajowy transport drogowy rzeczy, natomiast kierowca nie okazał wymaganego wypisu z licencji. Dodatkowo w kontrolowanym pojeździe brak było urządzenia rejestrującego (tachografu), co przy łącznej dopuszczalnej masie całkowitej kontrolowanego zestawu pojazdów 7000 kg  jest wymagane.

W toku dalszej kontroli inspektorzy stwierdzili, że kierujący nie posiadał wpisu w prawie jazdy z kodem 95, potwierdzającego odbycie wymaganego szkolenia oraz braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy,  za co został ukarany mandatem karnym w kwocie 800 zł. Kierowcy zakazano również dalszej jazdy, z powodu braku uprawnień do wykonywania przewozu drogowego. Dopuszczenie do  naruszeń stwierdzonych  podczas przedmiotowej kontroli drogowej, zagrożone jest maksymalną karą administracyjną w wysokości 10.000 zł. W związku z powyższym  wszczęte zostało wobec przedsiębiorcy postępowanie wyjaśniające.

4trucks.pl / WITD Szczecin


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.