piątek, 04 marca 2016

Dacia Duster Van - dwumiejscowy samochód ciężarowy

Dacia wprowadza nowy model, Duster Van, czyli Dacię Duster w wersji dwumiejscowej z homologacją ciężarową.

Dostępne będą dwie wersje Dacii Duster Van, obie z silnikiem 1.5 dCi 110 Euro 5 i z napędem 4WD – Ambiance i Laureate. Duster Van, samochód z homologacją ciężarową, jest dostępny w cenie 53 496 zł netto w wersji Ambiance i 58 049 zł netto w wersji Laureate.

Dwumiejscowy Duster Van powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku przedsiębiorców, zainteresowanych użytkowym samochodem z napędem na cztery koła, zdolnym pomieścić większe ładunki. Jest idealnym samochodem dla firm, których działalność wymaga jazdy w różnych warunkach, także poza drogami utwardzonymi. Za siedzeniami kierowcy i pasażera umiejscowiona jest trwała, sztywna przegroda, oddzielająca przestrzeń ładunkową od części pasażerskiej. Dzięki bardzo dużej przestrzeni ładunkowej o wymiarach:

  • dł.: ok. 1500 mm
  • szer.: ok 960 mm
  • wys.: ok. 800 mm (740 mm w świetle drzwi bagażnika).

Duster Van może przewieźć również dosyć ciężkie przedmioty. Jego ładowność wynosi od 497 kg do 547 kg (w zależności od wyposażenia).
W przestrzeni ładunkowej znajduje się 6 punktów do mocowania ładunku: 2 w przedniej części przestrzeni ładunkowej u dołu przegrody, 2 w środkowej części oraz 2 w tylnej części bagażnika. Dostęp do części ładunkowej umożliwiają tylne drzwi bagażnika i otwierane boczne tylne drzwi, przeszklone w ich górnych częściach.

Wersja Ambiance posiada zderzaki, zewnętrzne klamki drzwi, lusterka i relingi dachowe w kolorze czarnym. Wyposażona jest w centralny zamek drzwi zdalnie sterowany falami radiowymi i elektrycznie podnoszone szyby przednie. Podobnie jak w wersjach osobowych w tej wersji również znajdziemy systemy bezpieczeństwa, tj.:

− ABS + układ wspomagania nagłego hamowania
− system kontroli toru jazdy ESC z ASR i HSA
− wspomaganie układu kierowniczego
− czołową poduszkę powietrzną kierowcy
− czołową poduszkę powietrzną pasażera.

Miejsce kierowcy nie odbiega również pod względem komfortu od wersji osobowej. Fotel kierowcy jest z regulacją wysokości podobnie jak pasy bezpieczeństwa oraz kolumna kierownicy.

Wersja Laureate dodatkowo wyposażona jest w klimatyzację manualną, Dacia Plug & Radio (radioodtwarzacz z dużym wyświetlaczem, CD MP3, Bluetooth®, wejście USB/jack w panelu radia, pilot do sterowania przy kierownicy), elektrycznie regulowane lusterka boczne w kolorze czarnym, komputer pokładowy, zamykany, podświetlany schowek w desce rozdzielczej. Posiada światła przeciwmgłowe, obręcze kół ze stopu metali lekkich 16” i dwukolorowe zderzaki.

Wersję Laureate doposażyć można również w praktyczny system multimedialny z nawigacją – Media Nav Evolution, regulator – ogranicznik prędkości z systemem wspomagania parkowania tyłem (w pakiecie) lub też jeden z pakietów:
Pakiet LOOK2 zawiera:

- przednią i tylną osłonę podwozia, listwy progowe w kolorze matowego chromu
- dwukolorowe relingi dachowe czarne/w kolorze matowego chromu
- przyciemniane szyby tylne
- chromowaną końcówkę rury wydechowej
- zewnętrzne lusterka boczne w kolorze ciemnoszarego metalu.
Pakiet OFF-ROAD:
- czarne nadkola
- boczne listwy ochronne na drzwi.

Dacia Duster Van jest skuteczna w każdym terenie i oferuje niezawodność oraz solidność. Dacia Duster Van, podobnie jak pozostałe modele marki, jest objęta 3-letnią gwarancją producenta (lub do 100 tys. km).

 

4trucks.pl / Renault


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.