czwartek, 17 listopada 2011

Daimler rozpoczyna ofensywę Fuso

Daimler_4T

Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC) - jeden z liderów wśród producentów aut użytkowych z Azji - wzmocniony wychodzi z kryzysu spowodowanego trzęsieniem ziemi i tsunami w Japonii. Te dobre wieści ogłosił Albert Kirchmann, prezydent MFTBC, podczas europejskich jazd testowych nową, lekką ciężarówką Fuso Canter.

- Zmiany przeprowadzone w 2009 i 2010 roku pozwoliły na stworzenie solidnego fundamentu, dzięki któremu teraz możemy osiągać profity. Przedsięwzięcia takie jak konsolidacja działań produkcyjnych i optymalizacja kosztów materiałów zaowocowały 760 mln euro (100 mld jenów) oszczędności. Obecnie jesteśmy w stanie reagować niezwykle elastycznie w związku ze zwiększeniem produkcji po trzęsieniu ziemi i szybko osiągnąć jej poziom sprzed kataklizmu - mówi Kirchmann.

Wyraźnie zauważalna jest tendencja wzrostowa po kryzysowym okresie wiosną br. Ze względu na klęskę żywiołową, sprzedaż w drugim kwartale spadła w porównaniu do pierwszego o 30 proc., do poziomu 23 299 sztuk, natomiast w trzecim kwartale wzrosła już w porównaniu do drugiego o 71 proc., do poziomu 39 793 sztuk. Łącznie, od stycznia do września 2011 r. nabywców znalazło 96 247 aut (dla porównania, w analogicznym okresie 2010 r. było to 100 747 sztuk).

Japoński rynek stabilizuje się po zniszczeniach spowodowanych trzęsieniem ziemi. Wszystkie czynniki wskazują na to, że uda nam się sprzedać w tym roku więcej aut niż w 2010, gdy do klientów trafiło 115 894 szt. Naszym średnioterminowym celem jest podwojenie rocznej sprzedaży i osiągnięcie wyniku 200 tys. Sztuk - komentuje Kirchmann.

W celu realizacji tego planu niezbędne będzie rozszerzenie działalności flotowej oraz wejście na nowe rynki i segmenty poza Japonią. Pierwsze kroki w tym kierunku zostały już podjęte. Przykłady?  Średniotonażowe ciężarówki Fuso zadebiutowały w RPA na początku października, a modele wysokotonażowe po raz pierwszy pojawią się na początku przyszłego roku na rynku indonezyjskim.

- Jestem dumny i zadowolony, że Fuso jest integralną i solidną częścią Daimler Trucks i wraca na właściwe tory. Firma z całą pewnością odegra istotną rolę w realizacji naszego celu sprzedaży ponad 500 tys. ciężarówek w 2013 roku- mówi Andreas Renschler, członek Zarządu Daimler AG, odpowiedzialny za Daimler Trucks and Daimler Buses.

 Uczynienie Fuso dochodowym, globalnym graczem to jeden z elementów programu Fuso 2015, opartego na pięciu założeniach: pozycja lidera w sferze  zielonych technologii; numer jeden wśród klientów w Japonii; dochodowy, globalny producent; pionier wydajności wśród japońskich producentów aut użytkowych; numer jeden wśród pracodawców spółek przemysłowych.

- Realizacja programu Fuso 2015 będzie polegać na dalszej poprawie jakości produktów i zapewnieniu jeszcze lepszej obsługi klienta. Skupimy się również na rozwoju portfolio naszych modeli na wzrastających rynkach. Kluczową rolę odegra tutaj dalszy rozwój przyjaznych środowisku układów napędowych. W 2015 roku Fuso chce być liderem w dziedzinie alternatywnych napędów i związanych z nimi innowacji na światowym rynku pojazdów użytkowych - wyjaśnia Kirchmann.

Źródło: Mercedens-Benz Polska

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.