sobota, 05 grudnia 2015

Nowe Solarisy Urbino dla MPK Łódź

Po niecałych pięciu miesiącach od podpisania umowy do dwóch zajezdni autobusowych MPK-Łódź dotarło 40 autobusów dostarczonych przez konsorcjum firm Solaris Bus & Coach oraz Millennium Leasing.

Zgodnie z umową autobusy zasilą flotę miejskiego przewoźnika na okres 10 lat, łącznie z pakietem serwisowym. Wartość kontraktu to blisko 95 milionów złotych.

W ramach zamówienia do Łodzi trafiło 20 niskopodłogowych autobusów miejskich w wersji dwunastometrowej oraz 20 autobusów przegubowych o długości osiemnastu metrów. Są to doskonale znane już mieszkańcom Łodzi Solarisy Urbino, tym razem wyposażone w ekologiczne silniki spełniające restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6. Ponadto pojazdy posiadają rozbudowany system monitoringu. Kamery rejestrują obraz zarówno wewnątrz autobusu, jak i przed nim, a nagrania są pomocne w rozstrzyganiu ewentualnych spornych sytuacji drogowych. Wśród elementów dodatkowego wyposażenia pasażerowie oraz kierowcy docenią z pewnością klimatyzację całej przestrzeni pojazdu.

Podpisana umowa zakłada nie tylko wynajem Solarisów Urbino na okres 10 lat, ale także pełen pakiet serwisowy i utrzymania autobusów. W praktyce oznacza to, że przewoźnik płaci za gotowość techniczną floty.

Dostawa 40 nowych Solarisów to kolejny, konsekwentny krok w kierunku zapewnienia naszym pasażerom najwyższego standardu i komfortu podróży. Cieszymy się, że produkowane w Polsce autobusy pomogą nam utrwalić tę tendencję dzięki nowoczesnym rozwiązaniom znanym z innych, europejskich miastpowiedział Zbigniew Papierski, prezes zarządu MPK-Łódź – Pojazdy są niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, elektroniczny system informacji pasażerskiej, system łączności radiowej, monitoring, biletomat mobilny oraz system informacji pasażerskiej dla niewidomych i inne ułatwienia dla osób niepełnosprawnychwyliczał Papierski.

Tym samym liczba Urbino sprzedanych do łódzkiego MPK wzrosła łącznie do 154 pojazdów. MPK-Łódź Spółka z o.o. pierwszych pięć autobusów marki Solaris kupiło już w 2000 roku.

4trucks.pl / Solaris Bus&Coach

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.