sobota, 05 grudnia 2015

Polscy Truckersi na Discovery Channel - opis szóstego odcinka

„To nie dla mnie, ja sobie nie poradzę…” – Iwona nie zna znaczenia tych słów.

Miłość do ciężarówek poczuła już dawno, ale postanowiła pójść o krok dalej. Nie miała nic do stracenia, a do wygrania wszystko – urzeczywistnienie swojej pasji i pokierowanie nią tak, by stała się sposobem na życie. Od podjęcia decyzji do realizacji celu minęły już cztery lata. Wkraczając w męski świat musiała dostosować się do niego, nie odwrotnie. Iwona nie miała taryfy ulgowej, na każdym kroku musiała udowadniać swoją siłę.
Transporty ponadgabarytowe wymagają niemałych umiejętności, a Iwona nigdy nie szła na łatwiznę. Przewóz ogromnych śmigieł to dla niej wielkie wyróżnienie, a zarazem dowód na to, że kobieta również potrafi to zrobić! Ta sztuka wymaga wiele doświadczenia, precyzji we wchodzeniu w kolejne zakręty oraz przede wszystkim talentu i siły woli.

Iwona nie tylko realizuje się jako „kierowniczka” trucka. Udziela się również społecznie. Jest ambasadorką fundacji promującej zdrowy i aktywny tryb życia wśród kierowców. Budując siłownie zewnętrze dla kierowców ciężarówek, nakłania do zdrowego trybu życia, który w tym zawodzie często zostaje pominięty. Jej osiągnięcia można podziwiać na blogu oraz vlogu. Dziewczyna ma się czym pochwalić, a charyzmy i determinacji jej nie brakuje.

ADAM
Adam (23 l.) bycie truckersem ma we krwi. Jego liczna rodzina: wujkowie, kuzyni to zawodowi kierowcy ciężarówek. Idąc w ich ślady, już od trzech lat pracuję w firmie taty i większość życia spędza w trasie. Jako kierowca cysterny przewozi oleje różnego rodzaju. Pasja stała się sposobem na utrzymanie, bo jak sam określa, prowadzi: „ciekawe, choć niełatwe życie”. Poza pracą, swój czas w pełni przeznacza na spotkania z narzeczoną, która już za rok stanie się jego żoną. Czy kobieta zrozumie, że niestety nie zawsze będzie jego priorytetem?

Tych ludzi łączy coś więcej. Nie ważna jest płeć i ładunki, które przewożą. Prawdziwi truckersi to ludzie z pasją, dla których każda podróż to wyzwanie i sama radość z prowadzenia ciężarówki. Są jak rodzina, która może na siebie liczyć. Nieraz mijając się na drodze napotykają przeszkody, których sami, w pojedynkę nie są w stanie pokonać. Dlatego tak ważne są zloty truckersów, na których można poznać kolegów po fachu, wymienić się doświadczeniami i zmotywować się do dalszej pracy. W programie pokażemy barwne osobowości, dla których ciężarówka to pierwszy dom. 

4trucks.pl / Discovery Channel


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.