niedziela, 29 listopada 2015

Wielton obejmuje patronat nad kierunkiem na Politechnice Śląskiej

Od lutego 2016 roku startuje nowa specjalność studiów mechatronicznych na Politechnice Śląskiej.

Projektowanie mechatronicznych układów mobilnych swoim patronatem objął Wielton S.A. W ramach promocji kierunku firma zorganizowała dla studentów Dzień z Wieltonem. Wydarzenie miało miejsce 24 listopada br. w gmachu Wydziału Mechanicznego Technologicznego w Gliwicach.

- Studenci, którzy już wkrótce będą podejmować decyzję dotyczącą specjalizacji studiów II stopnia, chętnie uczestniczyli w spotkaniu z wieluńską firmą. Niemal 200 osób zapoznało się z ofertą Wieltonu. Absolwenci patronackiej specjalizacji zdobędą wiedzę z zakresu mechaniki, elektroniki i sensoryki przemysłowej, a także informatyki i teorii sterowania, niezbędnej do projektowania i integrowania specjalistycznych urządzeń, stosowanych w maszynach i pojazdach oraz w aparaturze diagnostycznej i pomiarowej. Będą projektować, integrować, wytwarzać, i eksploatować różnego rodzaju maszyny i urządzenia. Studenci Projektowania mechatronicznych układów mobilnych mogą w przyszłości związać się z naszą firmą - mówi Mariusz Golec, prezes zarządu Wielton S.A. - To nasza inwestycja w przyszłość - wiemy, jak ważne jest wsparcie młodego pokolenia w edukacji. Otwieramy przed nimi drzwi naszej firmy, w której mogą rozpocząć swoją karierę zawodową - dodaje.

Specjalizacja na Wydziale Politechniki Śląskiej wpisuje się w strategię spółki, która od lat aktywnie wspiera kształcenie młodego pokolenia, organizując m.in. klasy patronackie w wieluńskim Zespole Szkół Nr 2. Politechnika Śląska słynie z wysokiego poziomu kształcenia inżynierów, których przygotowuje również do twórczej działalności w zakresie projektowania, wytwarzania i eksploatacji maszyn oraz systemów wytwórczych, kierowania i rozwijania produkcji przemysłowych, a także zarządzania procesami technologicznymi - mówi Maciej Kaczor, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju Wielton S.A. Takie umiejętności są szczególnie pożądane w naszej firmie - dodaje.

Efektem strategii Wieltonu jest tworzone przez dwie dekady unikatowe centrum kompetencyjne w Wieluniu. Już wkrótce spółka uruchamia nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe, w którym odbywać się będą zaawansowane testy technologiczne produkowanych naczep, przyczep i zabudów samochodów ciężarowych.

- Nowoczesny park maszynowy w połączeniu z zapleczem inżynieryjnym i naukowym pozwala opracowywać innowacyjne rozwiązania techniczne i oferować klientom nową jakość produktów. To ugruntuje pozycję Wieltonu na rynkukomentuje Mariusz Golec.

4trucks.pl / Wielton


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.