środa, 25 listopada 2015

Szybszy czas podnoszenia skrzyni w zabudowach KH-KIPPER

Stosowany w zabudowach tylnozsypowych KH-KIPPER siłownik hydrauliczny nowej generacji HYVA ALPHA zapewnia krótszy o około 20% czas podnoszenia i opuszczania skrzyni.

Lżejszy, a zarazem mocniejszy system hydrauliczny zwiększa także ładowność wywrotki.

Przy wielokrotnie powtarzanych cyklach nowe rozwiązanie pozwala na zagospodarowanie zaoszczędzonego czasu na większą ilość cykli, a tym samym na przetransportowanie większej ilości ładunku. Wg zapewnień producenta w przypadku zabudowy na samochodzie 8x4 i skoku siłownika wynoszącym 5 metrów, oszczędności wynoszą 388 rozładunków więcej rocznie w standardzie pracy w kopalni i 48 ton ładunku więcej w przypadku wywrotki budowlanej. Są to realne korzyści dla przedsiębiorcy.

Każdy detal nowego układu hydraulicznego został zaprojektowany na nowo i zoptymalizowany. Zmniejszenie średnicy siłownika oznacza mniejszą ilość oleju w układzie hydraulicznym. Zawór sterujący HT mocowany na siłowniku wyposażony jest w zawór bezpieczeństwa zapobiegający gwałtownemu opadnięciu skrzyni w przypadku pęknięcia węża hydraulicznego. Specjalna konstrukcja zaworu zabezpiecza siłownik przed skokiem ciśnienia, np. podczas próby wstrząsania skrzynią przez kierowcę czy pracy na niestabilnym terenie. Wkładka w zaworze chroni przed dostępem niepowołanych osób, które mogłyby próbować zmienić parametry ciśnienia hydraulicznego.

W wyniku wprowadzonych zmian powstał kompletny układ hydrauliczny, który jest lżejszy, szybszy, bardziej niezawodny oraz bezpieczniejszy niż jakikolwiek inny dostępny w obecnej chwili na rynku.

4trucks.pl / KH-KIPPER


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.