czwartek, 24 września 2015

MAN inwestuje w lakiernię kabin w Monachium

MAN buduje nową lakiernię kabin w zakładzie w Monachium.


Oficjalnym wbiciem pierwszej łopaty firma MAN Truck & Bus rozpoczęła w dniu 08.09.2015 r. w obecności burmistrza Monachium Dietera Reitera budowę nowej lakierni kabin w zakładzie w Monachium. W bezpośrednim sąsiedztwie obecnego budynku lakierni, w hali na powierzchni rozmieszczonej na pięciu głównych kondygnacjach, liczącej łącznie około 18.000 m² powstanie nowoczesna i niezwykle efektywna główna linia lakiernicza.
Zostanie ona uruchomiona pod koniec 2017 roku. Wartość inwestycji wynosi ponad 80 milionów euro.

Bardzo sprawny proces lakierniczy realizowany w nowej hali obejmuje etap obróbki wstępnej, katodowego lakierowania zanurzeniowego metodą rotacyjną, uszczelniania spoin i nanoszenia wypełniaczy. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, proces katodowego lakierowania zanurzeniowego metodą rotacyjną pozwoli na znaczne ograniczenie zużycia materiałów i chemikaliów. Równocześnie bardzo skuteczna technologia oczyszczania spalin przyczyni się do zmniejszenia o 90% zawartości cząsteczek w emitowanym powietrzu oraz do ograniczenia zużycia wody o 80%. Ponadto dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii pozwalających na poszanowanie zasobów, MAN zmniejszy o połowę emisje pochodzące z procesów wykorzystujących te technologie, a także ograniczy zużycie lakieru o 15% i energii o 25%.

- Inwestycja w nową lakiernię jest istotnym krokiem milowym dla zakładów w Monachium. Nowa instalacja pozwoli nam na znaczne zwiększenie efektywności procesu lakierowania kabin i dalszą poprawę jakości lakieru. Dzięki wyposażeniu nowych instalacji w najnowocześniejsze technologie, nowa lakiernia będzie stanowiła ekologiczne znaczący krok w ramach realizacji naszego strategicznego celu, jakim jest stworzenie „Zielonej Fabryki”. W ten sposób, budując nową instalację, tworzymy istotną i trwałą podstawę opartą na zasadzie zrównoważonego rozwoju, pozwalającą na realizację innowacyjnych i proekologicznych procesów oraz na najwyższą efektywność bieżącej i przyszłej produkcji pojazdów ciężarowych klasy Premium - powiedział Dr. Carsten Intra, członek zarządu odpowiedzialny za produkcję i logistykę w spółce MAN Truck & Bus AG.

4trucks.pl / MAN


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.