wtorek, 22 września 2015

Kierowcy siłowali się na rękę na targach Inter Cars w Warszawie

Każdy duży chłopak kocha ciężarówki i siłowanie się na rękę – to można było usłyszeć podczas finału Mobil Delvac Strong Traker na 15. Targach Inter Cars w Warszawie.

Najbardziej prestiżowe zawody armwrestlingowe dla kierowców ciężarówek tym razem zawitały pod Stadion Narodowy. Ich zwycięzcą został Alex Kurdecha – aktualny Mistrz Polski w siłowaniu na ręce, który pokochał ciężarówki dzięki jednej, niezapomnianej przejażdżce z dzieciństwa. Wszystkie konkurencje siłowe Strong Trakera nawiązywały do liczby dziewięćdziesiąt i okrągłego jubileuszu marki Mobil Delvac.

Wrześniowy turniej Mobil Delvac Strong Traker zgromadził na Błoniach Stadionu Narodowego kilkudziesięciu zawodników z całej Polski oraz wielu widzów. Na najlepszego uczestnika z uprawnieniami do kierowania ciężarówką czekał puchar oraz tytuł Strong Trakera. Znane nazwiska polskiej sceny armwrestlingowej – jak Lasota czy Kurdecha – oraz wysoki poziom sportowy udowodniły, że amatorski turniej Mobil Delvac sprzed lat to już wspomnienia. Teraz najwyższe miejsca na podium należą wyłącznie do regularnie trenujących zawodników.

W turnieju wystartował Alex Kurdecha, tegoroczny Mistrz Polski w siłowaniu na ręce. Nie miał on jednak łatwego zadania, bo na liście startowej pojawiło się wielu wymagających zawodników. Wielkim nieobecnym był Marcin Dudek, aktualny Wicemistrz Polski w siłowaniu na prawą rękę oraz najbardziej utytułowany uczestnik cyklu Mobil Delvac. Finał w Warszawie był zarezerwowany tylko dla najlepszej dwunastki, a cały turniej były bardzo widowiskowy.

- Poziom turnieju Mobil Delvac był bardzo wyrównany i trudno było o łatwego przeciwnika. Każdy wymagał ode mnie prawdziwej walkimówi Alex Kurdecha, który od dziecka chciał zostać kierowcą ciężarówki - Kiedyś, ojciec mojego kolegi z liceum zabrał nas na przejażdżkę swoim wielkim truckiem. O kierowaniu takich rozmiarów pojazdem marzy każdy duży chłopiec. Nie jestem zawodowym kierowcą, ale wcześniej czy później na pewno wrócę za kierownicę ciężarówki.

Tegoroczne zawody nawiązywały do 90. jubileuszu marki olejów silnikowych Mobil Delvac. Dlatego liczba dziewięćdziesiąt towarzyszyła konkurencjom siłowym. W Stalowym Bicepsie najlepszym był Waldemar Neryng, który w ciągu 90 sekund wykonał 70 ugięć przedramion sztangą łamaną o wadze 90 funtów (około 41 kg) podchwytem. Druga konkurencja – Skrzydła Anioła, czyli wyciskanie zza głowy sztangi prostej o wadze 90 funtów, należała do Piotra Święckiego. Jego wynik to także 70 powtórzeń w ciągu 90 sekund.

Wyniki turnieju Mobil Delvac Strong Traker 2015 w Warszawie

 1. Alex Kurdecha
 2. Grzegorz Lasota
 3. Waldemar Neryng
 4. Daniel Słomka
 5. Patryk Szymaniak
 6. Piotr Święcki
 7. Marek Neryng
 8. Artur Kruk
 9. Paweł Lasota
 10. Dariusz Lizak
 11. Sławomir Błaszczyk
 12. Michał Pietras

4trucks.pl / Exxon Mobil Poland


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.