wtorek, 15 lipca 2014

Nowa aplikacja Boscha na smartfony

Stworzona przez inżynierów Bosch aplikacja myDriveAssist rozpoznaje znaki drogowe oraz rejestruje i przetwarza inne ważne dla pojazdu informacje.

Dane są gromadzone w smartfonie podczas jazdy, a następnie analizowane przez centralny serwer i ponownie udostępniane użytkownikom.

Aplikacja Bosch ostrzega kierowcę o nadmiernej prędkości
Bezpłatna aplikacja Bosch, którą można pobrać w sklepach App Store oraz Google Play Store wykorzystuje do rozpoznawania znaków kamerę w smartfonie. Podczas jazdy program rejestruje i rozpoznaje znaki zakazu wyprzedzania, ograniczenia prędkości oraz znaki uchylające działanie zakazów lub ograniczeń. Aplikacja myDriveAssist ostrzega także kierowcę wizualnie i akustycznie o przekroczeniu dozwolonej prędkości jazdy.

Rozpoznane przez aplikację znaki drogowe mogą zostać wykorzystane także do aktualizacji cyfrowej mapy znajdującej się na serwerze centralnym. Zarówno znaki rozpoznane przez kamerę, jak i ich pozycja ustalona za po-mocą odbiornika GPS są zgłaszane anonimowo serwerowi centralnemu. Można powiedzieć, że serwer "obserwuje" drogi "oczami wielu pojazdów".

Lepsza orientacja na drodze
Gromadzone przez użytkowników informacje są szybko przenoszone na cyfrową mapę. Znaki ograniczenia prędkości są automatycznie udostępniane innym użytkownikom dróg. Kierowcy nie są zdani wyłącznie na samodzielnie zauważone znaki drogowe, lecz mają dostęp do stale aktualizowanych informacji w całym kraju. Dzięki temu aplikacja myDriveAssist ułatwia orientację na drogach, podnosząc bezpieczeństwo jazdy.


4trucks.pl / BOSCH


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.