poniedziałek, 04 marca 2013

MICHELIN X® LINE ENERGY™

Najoszczędniejsza gama opon do dalekobieżnych pojazdów ciężarowych.

Na rynek wymiany trafia w lutym nowa gama opon MICHELIN X® LINE ENERGY™ do pojazdów ciężarowych pokonujących dalekie dystanse po autostradach i głównych drogach. Opony nowej gamy zapewniają oszczędność nawet 515 litrów paliwa na dystansie 130 tys. km , co oznacza obniżenie wydatków o 644 euro oraz 1371 kg CO2 mniej niewyemitowanego do atmosfery.

Najoszczędniejsza gama opon MICHELIN X® LINE ENERGY™ zastępuje gamę opon MICHELIN Energy SaverGreen. Nowa gama, która jest piątą generacją opon ciężarowych o niskim oporze toczenia, jest dostępna od lutego 2013 r. na rynku wymiany w następujących rozmiarach:
• 315/70 R 22.5 Z (wszystkie pozycje)
• 315/70 R 22.5 D (oś napędowa)
• 385/55 R 22.5 T (osie wleczone/ przyczepy)

Dzięki doświadczeniu Michelin MICHELIN X® LINE ENERGY™ na oś napędową otrzymała klasę B oporu toczenia, a opona na oś wleczoną - klasę A według klasyfikacji nowego europejskiego rozporządzenia o etykietowaniu opon.

Klasa A w przypadku opon na osie wleczone oznacza, że w porównaniu do opon MICHELIN X Multi T w zbliżonym rozmiarze i przy cenie paliwa 1,10 euro za litr, MICHELIN X Line Energy T przynosi oszczędności paliwa rzędu ok. 2000 euro rocznie dla pojazdu pokonującego rocznie 130 000 km i wyposażonego w opony tego samego typu na wszystkich pięciu osiach.

Charakterystyka nowych opon MICHELIN X® LINE ENERGY™
• Trwały karkas, skuteczne hamowanie na mokrej nawierzchni oraz komfort i precyzja kierowania pojazdem.
• Wysoki przebieg (przed pogłębianiem i bieżnikowaniem), regularne zużycie zapobiegające konieczności obrotu opony na obręczy i wszechstronność, która umożliwia użytkowanie opon na drogach drugorzędnych. W porównaniu z oponami poprzedniej generacji, tzn. Michelin Energy SaverGreen, nową oponę MICHELIN X® LINE ENERGY™ cechuje znacznie dłuższa trwałość - do 20 proc. dla opon na oś prowadzącą i do 12 proc. na oś wleczoną.
• Stałe osiągi przez cały okres eksploatacji. Nawet po zużyciu 60 proc. bieżnika nowa opona MICHELIN X® LINE ENERGY™ zapewnia niezmienione osiągi, stały poziom bezpieczeństwa i oszczędności paliwa.

Testy
Oszczędności dla przewoźników
Opony nowej gamy zapewniają oszczędność nawet 515 litrów paliwa na dystansie 130 tys. km , co oznacza obniżenie wydatków o 644 euro oraz 1371 kg CO2 mniej niewyemitowanego do atmosfery.

Powyższe dane zaczerpnięto z wyników trzech testów porównawczych opony MICHELIN X® LINE ENERGY™ i MICHELIN X® ENERGY™ SaverGreen przeprowadzonych na pięcioosiowym zestawie ciągnika z naczepą o masie całkowitej 40 ton poruszającym się po autostradzie biegnącej przez teren z licznymi wzniesieniami.

Aby zademonstrować niezmienność osiągów w zakresie przyczepności, przeprowadzono testy porównawcze opony MICHELIN X® LINE ENERGY™ T w rozmiarze 385/55 R 22.5 na mokrej nawierzchni z bieżnikiem zużytym w dwóch trzecich. Parametry testu:
- Zamknięty tor o długości 110 metrów imitujący podjazd na autostradzie;
- Asfaltowa nawierzchnia pokryta dwumilimetrową warstwą wody, co odpowiada warunkom panującym podczas ulewnego deszczu;
- Niski współczynnik przyczepności 0,3;
- Masa naczepy 21 ton równomiernie rozłożona na trzech osiach.

Wyniki: Naczepa wyposażona w opony MICHELIN X® LINE ENERGY™ T zaczyna się ślizgać przy prędkości o 6 km/h większej niż naczepa z oponami konkurencji.


4trucks.pl / Michelin Polska


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.