poniedziałek, 10 grudnia 2012

Angielski w transporcie międzynarodowym

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak faktycznie ciężka jest praca kierowcy w transporcie międzynarodowym.

Przemęczenie, ciągły pośpiech i... brak znajomości języków obcych nie ułatwiają pracy, wręcz przeciwnie nie mam mowy tu o jakimkolwiek komforcie pracy.

Funkcjonowanie za granicą, gdy znamy jedynie kilka podstawowych zwrotów jest możliwe, chociaż niezwykle trudne. Może się oczywiście zdarzyć, że przy rozładunku uda się spotkać pracowników biura, którzy cierpliwe i "na migi" wytłumaczą kierowcom gdzie i kiedy mają się udać po odbiór stosownych dokumentów, jednak nie wszędzie tacy pracują, a wtedy uzyskanie informacji o ilości rozładowanych i załadowanych palet graniczy z cudem. Specyfika pracy kierowcy nie pozwala na uczestniczenie w kursie z wykwalifikowanym lektorem, a zatem kierowcom nie pozostaje nic innego jak nauka języków obcych na własną rękę.

Samouczki i rozmówki często nie zawierają specjalistycznego słownictwa, potrzebnego "w trasie". Skąd więc czerpać wiedzę na ten temat? Młodzi kierowcy mogą radzić się starszych kolegów, którzy w trakcie wieloletniej pracy zdążyli nabyć umiejętności porozumiewania się z zagranicznymi spedytorami. Nie zawsze jednak istnieje możliwość, aby się szybko poprosić o pomoc.

Na przeciw oczekiwaniom jednych i drugich wyszło Centrum Językowe Akademos ze swoją propozycją kursu języka angielskiego dla kierowców wykonujących transport międzynarodowy. Poza podstawowymi zwrotami, książka zawiera ogromny zasób słownictwa, przydatnego w ich pracy. Do zestawu dołączonych jest 5 płyt z nagranymi dialogami i wymową słówek. Kurs został stworzony z myślą o kierowcach "w trasie" i do nich jest skierowany. Materiał można odsłuchiwać w trakcie jazdy, jednocześnie ćwicząc wymowę - umiejętność, która jest podstawą w rozmowach między kierowcami. Przejrzyście napisana książka - z krótkimi dialogami i dodatkiem gramatycznym - porządkuje wiedzę. Na płytach zawarte są też zagadnienia gramatyczne, a zatem prawie wszystkiego można się uczyć poprzez słuchanie.

Zestaw Angielski dla kierowców może się okazać nieocenioną pomocą w nauce języka obcego. Klarownie wyjaśnione podstawy języka oraz specjalistyczne słownictwo, to atuty, których nie mają żadne inne podręczniki. Dodatkowo, książka wyposażona jest w tablice znaków drogowych z wyjaśnieniem ich znaczenia. Z zestawu korzystać mogą zarówno osoby, które do tej pory nie miały styczności z językiem angielskim, ponieważ pierwsze lekcje poświęcone są nauce podstawowych zwrotów, jak i te, które znają podstawy - podręcznik poszerzy ich wiedzę o słownictwo z zakresu transportu.
Centrum Językowe Akademos od lat z dużym powodzeniem świadczy usługi językowe na terenie całej Polski. Najnowszy projekt wydawniczy - Angielski dla kierowców cieszy się sporym uznaniem w środowisku kierowców międzynarodowych. Podręcznik przygotowany jest rzetelnie, z niezwykłą dbałością o szczegóły.

A teraz bardzo istotna informacja. Na stronie internetowej Akademosa www.akademos.edu.pl znajdą Państwo zakładkę poświęconą temu kursowi. Można tam zobaczyć  podręcznik, spis najważniejszych tematów, fragmenty lekcji, fragmenty nagrań dźwiękowych i cenę, a następnie złożyć zamówienie, wypełniając stosowny formularz.
Na tej samej stronie Akademos stworzył zakładkę z dodatkowymi materiałami dla tych, którzy chcieliby jeszcze podnieść swoje umiejętności i wiedzę językową. Dostępne są już ćwiczenia i objaśnienia gramatyczne do pierwszych trzech lekcji z kursu. Pozostałe lekcje będą sukcesywnie zawieszane w najbliższych miesiącach. Każdy nabywca kursu. otrzyma kod dostępu  bezpłatnie.

Doskonalenie swoich umiejętności jest warunkiem koniecznym, jeżeli chcemy utrzymać się na niestabilnym obecnie rynku pracy. Centrum Językowe Akademos daje możliwość rozwijania swoich sprawności językowych w trudnych warunkach pracy - za kierownicą. Podwyższanie swoich kompetencji w zakresie języka angielskiego czyni kierowców bardziej atrakcyjnymi dla potencjalnych pracodawców oraz daje ogromną satysfakcję z osiągniętych wyników. Z całą pewnością Angielski dla kierowców jest pozycją godną polecenia.

4Trucks.pl / Centrum Językowe Akademos


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.