czwartek, 26 lipca 2012

TransInkasso - nowa windykacja dla transportu

Przewoźnicy, którzy nie otrzymali zapłaty za wykonane usługi transportowe mogą teraz odzyskać swoje pieniądze szybko i skutecznie.

Na rynku jest już dostępna usługa Transinkasso, czyli specjalistyczna windykacja dla branży transportowej. TransInkasso nie pobiera opłaty za przyjęcie zgłoszenia, a prowizja pobierana jest wyłącznie w przypadku odzyskania pieniędzy od dłużnika (no win, no fee).

Operatorem usługi TransInkasso jest Inkaso Logintrans Sp. z o.o. Sp. k. - firma wywodząca się od spółki Logintrans - operatora systemu rozwiązań dla transportu Trans.eu (m.in. giełdy transportowej Trans.eu)

Powstanie TransInkasso to dobra wiadomość dla tysięcy przewoźników z Europy, którzy codziennie muszą walczyć o odzyskanie pieniędzy za należycie wykonany transport. Problem dotyczy zwłaszcza małych i średnich firm, których często nie stać na zatrudnianie własnego personelu odpowiedzialnego za windykację.

W przeciwieństwie do swojej konkurencji, Transinkasso nie pobiera opłaty wstępnej za zgłoszenie. Klienci płacą jedynie prowizję od odzyskanej kwoty -3,5 proc przy zgłoszeniu długu o wartości do 20 tys. zł. Jeśli kwota jest wyższa - prowizja wyniesie tylko 2,5 proc. Natomiast jeśli działania windykacyjne nie przyniosą zakładanego efektu, zgłaszający nie poniesie żadnych kosztów. Przedstawiciele TransInkasso deklarują, że ustalona przez nich prowizja jest jedną z najniższych na rynku.

- W ramach giełdy Trans.eu odzyskujemy długi już od kilku lat. Tylko w ubiegłym roku ponad 80 mln zł wróciło do naszych klientów; to oznacza skuteczność na poziomie 83 proc. Powołanie do życia spółki TransInkasso jest odpowiedzią na rosnące potrzeby firm transportowych w zakresie odzyskiwania długów krajowych i zagranicznych. Nowa spółka działa w Polsce i 17 krajach Europy, ma jeszcze większe narzędzia w zakresie windykacji, a tym samym większą skuteczność - deklaruje Piotr Płończak, zarządzający TransInkasso.

Aby skorzystać z oferty TransInkasso, wystarczy zarejestrować się w systemie Trans.eu. Można to zrobić ściągając program do obsługi systemu Trans.eu ze strony http://www.trans.eu/pl/pobierz-i-testuj.html Następnie podczas zgłoszenia dłużnika należy podpisać jednorazową umowę, która upoważnia TransInkasso do mediacji z dłużnikiem.

Firmy, które już teraz korzystają z usług systemu Trans.eu mogą zgłaszać dłużników do systemu TransInkasso za pomocą okna "Zgłoś dłużnika" umieszczonego w głównym oknie giełdy Trans. Aby procedura windykacyjna została rozpoczęta konieczne jest podpisanie umowy ze spółką Inkaso Logintrans Sp. z o.o. Sp. k.

Klienci Trans.eu, którzy wykupili wcześniej usługę "Zgłoś dłużnika" - do końca trwania umowy, zgłaszają wierzytelności identycznie jak dotychczas. Po zakończeniu okresu abonamentu usługi "Zgłoś Dłużnika" będą mogli zgłaszać długi na nowych warunkach, czyli poprzez spółkę TransInkasso.

Więcej informacji o nowej spółce i zasadach zgłaszania wierzytelności można znaleźć na stronie internetowej http://pl.transinkasso.eu


4trucks.pl / Logintrans


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.