czwartek, 05 listopada 2009

NAVIGON dla kierowców samochodów ciężarowych

navigon_truck

Dzięki nowemu rozwiązaniu nawigacyjnemu, kierowcy samochodów ciężarowych mogą zaplanować trasę w ponad 20 Krajach Europy, tak aby omijać małe miasteczka oraz utrudnienia na drodze.


NAVIGON oferuje kierowcom samochodów ciężarowych w ich nawigacjach dedykowanego asystenta, który pomoże ominąć przeszkody na drodze lub mosty, na których nie zmieści się ich pojazd.
W celu znalezienia idealnie dopasowanej trasy, kierowca ustawia w urządzeniu swój profil. Do tego celu potrzebny jest zestaw 7 danych na temat pojazdu -jego wysokość, szerokość, dopuszczalną ładowność na jedną oś, oraz takie informacje, jak przewożenie niebezpiecznych substancji, co oznacza, że pojazd nie może poruszać się po niektórych drogach. Określa się, czy samochód ciągnie przyczepę oraz ustawia jej długość, a także definiuje całkowitą masę pojazdu oraz przyczepy. Oprogramowanie opracowuje najlepszą trasę na podstawie wszystkich zebranych w ten sposób informacji. Automatycznie eliminuje te odcinki, których pojazd nie będzie w stanie pokonać lub po których nie może się poruszać, takie jak wąskie drogi, mosty o określonej nośności lub niskiej dopuszczalnej wysokości pojazdu. Oprogramowanie znajduje optymalną, spersonalizowaną trasę, kierując objazdami i odpowiednimi mostami.

Oprócz wskazówek nawigacyjnych, oprogramowanie informuje o 24 tysiącach celów specjalnych, między innymi stacjach benzynowych oferujących dedykowane samochodom ciężarowym rodzaje paliw i dodatków do nich, warsztatach otwartych przez całą dobę, możliwości skorzystania na postoju z prysznica lub sklepu. Lista celów specjalnych zawiera nawet myjnie dla ciężarówek, informacje o dopuszczalnej wysokości pojazdu na zadaszonych stacjach paliw czy możliwości płacenia kartą.

Kierowcy mogą sprawić, że nawigacja będzie jeszcze lepiej spełniać ich potrzeby. Oprogramowanie ma bowiem funkcję MyReport - jeżeli znajdą błędy na mapie, nowe lub zmienione ograniczenia i znaki dla ciężarówek, drogi, po których nie mogą się poruszać pojazdy przewożące niebezpieczne materiały, nową dopuszczalną wysokość, szerokość lub masę pojazdu na danym odcinku, mogą od razu wprowadzić informację na ten temat bezpośrednio do urządzenia, a potem wysłać je do firmy NAVIGON poprzez aplikację NAVIGON Fresh.

Oprogramowania dla kierowców samochodów ciężarowych będzie dostępne dla urządzeń serii NAVIGON 6310 oraz 8410.


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.