wtorek, 10 kwietnia 2012

Webasto Cool Top Vario

Webasto_Cool_Top_Vario_4trucks

Webasto wprowadziło na rynek Cool Top Vario - klimatyzację postojową zasilaną z instalacji elektrycznej pojazdu napięciem 24V.

Nawet w czasie postoju i przerw na wypoczynek system zapewnia przyjemny klimat w kabinie aut ciężarowych.

W urządzeniu Cool Top Vario są stosowane wyłącznie sprawdzone części wysokiej jakości, które swoją niezawodność udowodniły już w produkcji seryjnej systemu. Ze względu na to, że klimatyzacja postojowa działa niezależnie od silnika, znika konieczność korzystania z biegu jałowego. Pozwala to chronić środowisko, oszczędzać paliwo, a w konsekwencji pieniądze. W zależności od pojemności silnika system pozwala zaoszczędzić około 3 l paliwa na godzinę.Klimatyzacja zapewnia najwyższą w swojej klasie moc chłodniczą rzędu 1000 W, to o 10% więcej niż porównywalne produkty dostępne na rynku. Moc chłodnicza zależy od warunków panujących na zewnątrz pojazdu, ekspozycji na promieniowanie słoneczne i temperatury w kabinie. Jeżeli pojazd nie stoi w pełnym słońcu, powietrze w kabinie może zostać schłodzone z 30°C do 22°C w ciągu zaledwie 10 minut.


Cool Top Vario zużywa maksymalnie 20 A, natomiast w trybie ECO nie przekracza 13 A. Wydatek chłodzonego powietrza w ciągu godziny wynosi do 500 m³.
System ma kompaktowe wymiary (860 x 700 x 315 mm, dł. x szer. x wys.) i waży 31 kg. Wymagana powierzchnia wycięcia w dachu wynosi 400 x 402 mm (dł. x szer.). W zależności od typu kabiny, Cool Top Vario zwiększa całkowitą wysokość pojazdu o 19,7 - 20 cm.

Choć klimatyzacja postojowa jest zasilana z akumulatora pojazdu, kierowca nie musi się obawiać o uruchomienie silnika po dłuższym okresie postoju. Produkt Cool Top Vario jest wyposażony w system automatycznie odcinający zasilanie przy zbyt niskim napięciu, co oznacza, że układ wyłącza się samoczynnie, gdy napięcie akumulatora spadnie poniżej ustalonego poziomu. W zależności od pojemności akumulatora, temperatury zewnętrznej i promieniowania słonecznego, Cool Top Vario może chłodzić kabinę do 10 godzin, zanim zadziała ochrona przed zbyt niskim napięciem.

Elektryczną klimatyzację postojową można obsługiwać ręcznie za pomocą panelu LCD umieszczonego w kabinie kierowcy lub opcjonalnie za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania dołączonego do zestawu. Różnorodne możliwości indywidualnej regulacji temperatury i prędkości pracy wentylatora (tryby: ręczny, automatyczny i ECO) oraz dodatkowo funkcja timera pozwalają na intuicyjną obsługę klimatyzacji. Duży i czytelny wyświetlacz ułatwia odczyt ustawionych parametrów oraz obsługę urządzenia.


Klimatyzacja Cool Top Vario jest oferowana przez Webasto z myślą o rynku wtórnym. Dzięki różnym zestawom montażowym dostosowanym do określonych pojazdów jest dostępna dla niemal wszystkich znanych powszechnie modeli samochodów ciężarowych. Nowa klimatyzacja elektryczna Webasto, dzięki zatwierdzeniu E1 i dopuszczeniu ADR, może zostać zamontowana również w ciężarówkach przewożących materiały niebezpiecznie. Instalację, która zajmuje 2-3 godziny, wykonuje się wykorzystując już istniejący luk dachowy pojazdu, co redukuje koszty montażu.
Co więcej, inwestycja w elektryczny schładzacz postojowy zwiększa wartość pojazdu. Wysokiej jakości sprawdzone komponenty pochodzące od uznanych producentów zapewniają dodatkowe zabezpieczenie inwestycji. Cool Top Vario objęty jest trzy letnią gwarancją.

4trucks.pl / Webasto Petemar


facebook_100x100 twitter_logo youtube_logo
UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.