Finał Mobil Delvac Strong Traker 2011

Mobil-Delvac-Strong_4T

Za nami finał Mobil Delvac Strong Traker - najbardziej prestiżowego turnieju w siłowaniu się na rękę dla kierowców samochodów ciężarowych i autobusów. Tytuł najsilniejszego kierowcy obronił Marcin Dudek ze Świebodzina, zeszłoroczny zwycięzca turnieju. Finał Mobil Delvac Strong Traker towarzyszył Pucharowi Świata Zawodowców w armwrestlingu - Nemiroff World Cup 2011.

Uczestnicy finału przeszli ciężką próbę już podczas eliminacji. Część z kilkuset mobilków startujących w turnieju zmierzyła się z maszyną Mobil Delvac, inni stawali do walki z kierowcami. W ten sposób sędziowie wyłonili najsilniejszych, którzy w połowie października stanęli do decydującego starcia o tytuł Strong Trakera 2011. Eliminacje do turnieju cieszyły się wśród kierowców dużą popularnością, a pojawienie się namiotu Mobil Delvac na największych parkingach dla ciężarówek było okazją do sportowej rywalizacji oraz znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak smarować silnik, aby odwzajemnił się długą i bezawaryjną pracą?

Wśród najlepszych kierowców były nowe twarze, ale również ubiegłoroczni finaliści. Jednym z nich był Marcin Dudek, zwycięzca poprzedniej edycji turnieju i tegoroczny faworyt. Obok niego do walki stanęli Daniel Ptaszyński, który zajął w 2010 roku II miejsce, Paweł Lasota - IV miejsce oraz Sławomir Pawlicki - V miejsce. Razem z nimi o tytuł Strong Trakera 2011 roku walczył najmłodszy finalista i objawienie tegorocznych eliminacji, 21-letni Mariusz Zbylut.

Finały trakerskie, towarzyszące Pucharowi Świata zawodowców w armwrestlingu były bardzo wyczerpujące dla zawodników. Ostatecznie tytuł Mobil Delvac Strong Trakera, puchar i nagrody rzeczowe zdobył Marcin Dudek ze Świebodzina, który do ostatniej walki stanął z Marcinem Zbylutem z Ołpinii. Trzecie miejsce zajął Paweł Lasota, kierowca ciężarówki i weteran armwrestlingu.

Wyniki finału Mobil Delvac Strong Traker:

Pierwsze miejsce zajął Marcin Dudek- udział w finale zapewnił sobie już w pierwszych eliminacjach do tegorocznej edycji turnieju, podczas XVIII Spotkań Trakerskich w Krakowie. Ma 28 lat, mierzy 186 cm i waży 114 kg. Od 10 lat trenuje kulturystykę. Armwrestlingiem zainteresował się w ubiegłym roku, wówczas zdobył tytuł najsilniejszego kierowcy ciężarówki Mobil Delvac Strong Traker. Planuje otworzyć własny klub armwrestlingowy; Mariusz Zbylut (miejsce drugie) - wygrał eliminacje w Mostkach, gdzie stanął do walki z innymi kierowcami. Już wtedy pokazał, że zna techniki siłowania się na rękę i nie będzie łatwym przeciwnikiem. Przy dużym zaskoczeniu publiczności, wygrywał nawet z dużo lepiej zbudowanymi i ważącymi o kilkadziesiąt kilogramów więcej kierowcami. Jest najmłodszym finalistą Mobil Delvac Strong Traker. Uczy się w szkole oficerskiej we Wrocławiu, a ostatnie pięć tygodni przed finałem spędził na poligonie; Paweł Lasota (trzecie miejsce) - kierowca ciężarówki i weteran armwrestlingu, udział w finale zapewnił sobie osiągając wynik 998 pkt. w rywalizacji z maszyną Mobil Delvac w Mostkach. Ciężarówkami zaczął jeździć 30 lat temu, a jego pierwszym pojazdem był Star 28. Prowadzi gospodarstwo ogrodniczo-rolne, w którym sam rozwozi swoje produkty. Pasję do armwrestlingu przekazał swoim dzieciom, które również uprawiają ten sport.

Kolejne miejsca zajęli: Adam Dropia; Daniel Ptaszyński; Maksymilian Dębski; Marcin Galus; Sławomir Pawlicki; Krzysztof Nowak.

Finał turnieju Mobil Delvac Strong Traker odbył się podczas prestiżowego Pucharu Świata Zawodowców w armwrestlingu - Nemiroff World Cup 2011. Podczas dwóch dni (14-15 października 2011 r.) zawodnicy rywalizowali na lewą i prawą rękę. Pierwszego dnia obrońca zeszłorocznego tytułu, Denis Cyplenkov wygrał w swojej kategorii wagowej na lewą rękę oraz przegrał decydującą walkę z Rustamem Babyevem w kategorii OPEN. Jednak drugiego dnia, Cyplenkov, najsilniejszy człowiek 2010 roku, wygrał zarówno w swojej kategorii wagowej oraz w kategorii OPEN na prawą rękę. Sukcesy odniosła też polska reprezentacja. W kategorii wagowej 65 kg na lewą rękę kobiet Marlena Wawrzyniak zdobyła trzecie miejsce. Radosław Staroń uplasował się na drugim miejscu w kategorii do 78 kg na lewą rękę, a Sławomir Malas na trzecim miejscu w kategorii do 63 kg. Drugiego dnia Malas w swojej kategorii wagowej na prawą rękę zajął bardzo dobre drugie miejsce.

Źródło: ExxonMobil Poland

Przeczytaj też:
Używane Renault Trucks z gwarancją do 240 tys km Dzięki T Red, który doskonale ilustruje podejście do gospodarki o obiegu zamkniętym, producent kładzie nacisk zarówno na pojazdy używane, jak i na ponowne wykorzystanie użytych części.
RP-Trans nowym autoryzowanym punktem serwisowym Ford Trucks Polska Ford Trucks Polska otwiera piętnasty autoryzowany serwis pojazdów ciężarowych.
Słaby luty w pojazdach użytkowych Producenci pojazdów ciężarowych odnotowali kolejny spadek sprzedaży nowych ciężarówek.
FORD TRUCKS F-LINE następca serii Cargo Ford Trucks w oparciu o analizę zapotrzebowania rynku, wymagań klientów oraz regulacji prawnych na rynkach europejskich, nieustannie wprowadzania zmiany w swoich pojazdach.
Tytuł Dealer Roku DAF 2024 otrzymał serwis z Rzeszowa DAF Trucks Polska już od 13 lat nagradza czołowych dealerów marki w Polsce. W tym roku najlepszymi wynikami we wszystkich kluczowych aspektach działalności może pochwalić się oddział Grupy Wanicki z Trzciany pod Rzeszowem.
Wóz pożarniczy Rosenbauer na podwoziu Scania pracuje dla Grupy Azoty S.A. Samochód ten jest drugim wspólnym projektem firmy Rosenbauer Polska i Grupy Azoty S.A.
Nowe przepisy dotyczące pojazdów nienormatywnych W dniu 17 lutego 2024r. wchodzą w życie nowe przepisy w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych.
Dwa DAF-y LF w służbie Ośrodka Szkolenia Ochotniczej Straży Pożarnej Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa mazowieckiego mogą wziąć udział w szkoleniach, które przygotują ich do podniesienia kwalifikacji i uzyskania prawa jazdy kategorii C.
DAF ogłosił zdobywców nagrody International Dealer of the Year 2024 Na międzynarodowym spotkaniu dealerów DAF tytuł najlepszego dealera otrzymała polska spółka ESA Trucks Polska.