czwartek, 19 października 2006

Goodyear z Renault

Image Renault Trucks jako pierwszy producent samochodów ciężarowych w Europie oferuje technologię Goodyear Duraseal – oponę, która sama się naprawia.
Klienci zamawiający pojazdy z nowej oferty Renault Kerax, przedstawionej na Międzynarodowym Salonie Samochodów Ciężarowych IAA Truck Show w Hanowerze, mogą skorzystać z propozycji opon do transportu mieszanego Goodyear Omnitrac z technologią Duraseal. Rozwiązanie to wpływa na mniejszą liczbę przestojów oraz obniżenie kosztów ogumienia.

Technologia Duraseal będzie dostępna wraz z oponami na oś przednią Omnitrac MSS oraz na oś napędową Omnitrac MSD w rozmiarze 13R22.5. Opony do transportu mieszanego zostały stworzone specjalnie do Image stosowania w pojazdach wykorzystywanych w branży budowlanej, kamieniołomach oraz na wysypiskach śmieci, gdzie przebicia zdarzają się szczególnie często. W takich warunkach charakterystyka nawierzchni wymaga zupełnie innej przyczepności, niż ta spotykana w przypadku opon wykorzystywanych na drogach o nawierzchni bitumicznej.

Technologia Duraseal pozwala kierowcom na kontynuowanie jazdy po przebiciu opony, bez konieczności jej wymiany do ponownego bieżnikowania. Podczas ostatniego pokazu, opona do transportu mieszanego Goodyear z technologią Duraseal wytrzymała 51 przebić bez utraty powietrza.

Technologia Duraseal nie wpływa na możliwość ponownego bieżnikowania opony. Użyty w niej materiał jest wolny od rozpuszczalników i niepalny, co eliminuje ryzyko zapalenia komór podczas bieżnikowania oraz nie wymaga usunięcia dodatkowej warstwy przed bieżnikowaniem opony.źródło: Goodyear Polska

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.