środa, 27 lipca 2016

Wyświetlacze przezierne (Head-Up Display) do ciężarówek i autobusów

Firma Continental w trakcie 66. Międzynarodowych Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze zaprezentuje innowacyjne rozwiązania przeznaczone do pojazdów użytkowych.

Na targach zobaczymy m.in. wyświetlacze przezierne Head-Up Display. System gwarantuje szybkie i bezkonfliktowe dostarczanie informacji, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa podczas zautomatyzowanej jazdy.

- W erze cyfryzacji, współpraca między różnymi gałęziami przemysłu jest kluczowa do doskonalenia rozwiązań i usług wykorzystywanych w motoryzacji. Takie współdziałanie tworzy przestrzeń do innowacji zbudowaną na bazie doświadczeń i osiągnięć innych zespołów, a to pobudza wzrost całego przemysłu transportowegopowiedział Nikolai Setzer, członek zarządu firmy Continental.

Wyświetlacze przezierne (Head-Up Display) do ciężarówek oraz autobusów
Najnowsze wyświetlacze przezierne Continental powstały w ramach rozwijania i doskonalenia projektu zautomatyzowanej jazdy. Head-up Display (HUD) do samochodów użytkowych i autobusów to rozwiązanie, dzięki któremu kierowca otrzymuje kluczowe informacje dotyczące jazdy bez konieczności odrywania wzroku od drogi. Continental przygotował dwie podstawowe wersje wyświetlaczy przeziernych. Wyświetlacz HUD do pojazdów z płaskimi szybami przednimi (szczególnie popularnych w USA) oraz HUD typu combiner do pojazdów ze stromo nachyloną szybą przednią (powszechnych w Europie). Nowe wyświetlacze swoją premierę będą miały podczas tegorocznych targów IAA.

Stosowanie systemów wspierających bezpieczeństwo, takich jak Head-Up Display do ciężarówek oraz autobusów, jest znaczącym elementem realizacji idei bezwypadkowej jazdy w ramach programu „Wizja Zero” prowadzonego przez Continental. Koncern
od wielu lat pracuje nad rozwiązaniami, które służą wyeliminowaniu ofiar śmiertelnych
w wypadkach komunikacyjnych i zminimalizowaniu liczby poszkodowanych. Ciągłe doskonalenie produkowanych przez Continental komponentów i systemów oraz wprowadzanie nowych produktów wykorzystujących cyfrowe innowacje sprawiają, że firma odgrywa ważną rolę w zwiększaniu bezpieczeństwa na drogach.

Szereg możliwości w zakresie poprawy bezpieczeństwa, jakie stwarza cyfryzacja dla przemysłu motoryzacyjnego oraz wyniki badań "Mobility Study" przeprowadzonych dla Continental przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych Infas Continental przedstawi podczas konferencji prasowej poświęconej IAA, która odbędzie się 21 września w Centrum Kongresowym w hali nr 3.


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.