Poznaj najsilniejszego kierowcę ciężarówki!

zwycizca-strong_600

Najsilniejszym kierowcą samochodu ciężarowego został Marcin Dudek ze Świebodzina, który wygrał finał turnieju Mobil Delvac Strong Traker. Walka o tytuł odbyła się 6. listopada podczas Pucharu Świata Zawodowców w armwrestlingu - Nemiroff World Cup 2010. Do rywalizacji stanęło ośmiu z ponad tysiąca dwustu kierowców, którzy wzięli udział w eliminacjach.

Finał turnieju w siłowaniu na rękę Strong Traker zarezerwowany był tylko dla najlepszych. Producent olejów Mobil Delvac 1, partner zawodów, zaprosił do Sopotu ośmiu najsilniejszych trakerów. Eliminacje turnieju Mobil Delvac Strong Traker  odbyły się we wrześniu i październiku w sześciu zajazdach: Port 2000, Faraon, Pajero, Nevada, TIRest i Joko. Podczas eliminacji, kierowcy stawali do walki z piekielnie silną maszyną, którą pokonały zaledwie trzy osoby z ponad tysiąca dwustu zawodników.

Wśród finalistów zawodów Strong Traker znaleźli się kierowcy, którzy amatorsko uprawiają armwrestling i mają na swoim koncie pierwsze sukcesy, jak i debiutanci. Na Marcina Dudka, najsilniejszego kierowcę czekał puchar, tytuł Strong Trakera oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez producenta olejów Mobil Delvac 1. Wśród nich wysokiej klasy netbook 3G. Podczas finału najsilniejszych trakerów dopingowała nie tylko rodzina i zgromadzona publiczność, ale również trenerzy armwrestlingu, którzy przygotowywali kierowców do występu w Sopocie.

Wyniki finału turnieju Mobil Delvac Strong Traker: Marcin Dudek -  jeden z trzech kierowców, którzy pokonali podczas eliminacji maszynę. Ma 27 lat, od 10 lat ćwiczy na siłowni, od 6 lat jest kierowcą samochodu ciężarowego; Daniel Ptaszyński - uzyskał 999 pkt. podczas eliminacji w zajeździe Faraon. Ma 34 lata, od 4 lat bierze udział w regionalnych turniejach w armwrestlingu, od 2 lat jest kierowcą samochodu ciężarowego; Wojciech Urbańczyk - interesuje się sportami siłowymi i motoryzacją. Zdobył 963 pkt. podczas eliminacji, ma 23 lata. Kolejne miejsca zajęli: Paweł Lasota; Sławomir Pawlicki; Ireneusz Siekierko; Mirosław Krzympiec; Dawid Orłowski.

- Moje dzieci również związały się z tym sportem. Syn startował w lidze zawodowej, a córka zdobyła złoty medal na prawą i lewą rękę w Mistrzostwach Polski w armwrestlingu w Kielcach. Teraz moje dzieci są sędziami tego sportu - mówi Lasota, który od wielu lat pracuje jako kierowca zawodowy.

Nemiroff World Cup 2010 - Puchar Świata Zawodowców, który do 2003 r. nosił nazwę Pucharu Złotego Tura, odbył się już po raz jedenasty. W tegorocznej edycji turnieju wystartowało aż 25 zawodników z Polski. Wielkim zaskoczeniem był występ Radosława Staronia, który jako jedyny zdobył medal dla polskiej reprezentacji.
Wielkim zwycięzcą turnieju Nemiroff World Cup 2010 został fenomenalny Denis Cyplenkov z Rosji, który jako pierwszy zawodnik w historii zdobył tytuł najsilniejszego zawodowcy kategorii OPEN lewej i prawej ręki jednocześnie. Uczestnicy Pucharu Świata Zawodowców w armwrestlingu rywalizowali w ośmiu kategoriach wagowych: lewa, prawa ręka mężczyzn: do 63kg, 70kg, 78kg, 86kg, 95kg, +95kg, open oraz kobiety do 65kg.

Źródło: ExxonMobil Poland

Przeczytaj też:
Używane Renault Trucks z gwarancją do 240 tys km Dzięki T Red, który doskonale ilustruje podejście do gospodarki o obiegu zamkniętym, producent kładzie nacisk zarówno na pojazdy używane, jak i na ponowne wykorzystanie użytych części.
RP-Trans nowym autoryzowanym punktem serwisowym Ford Trucks Polska Ford Trucks Polska otwiera piętnasty autoryzowany serwis pojazdów ciężarowych.
Słaby luty w pojazdach użytkowych Producenci pojazdów ciężarowych odnotowali kolejny spadek sprzedaży nowych ciężarówek.
FORD TRUCKS F-LINE następca serii Cargo Ford Trucks w oparciu o analizę zapotrzebowania rynku, wymagań klientów oraz regulacji prawnych na rynkach europejskich, nieustannie wprowadzania zmiany w swoich pojazdach.
Tytuł Dealer Roku DAF 2024 otrzymał serwis z Rzeszowa DAF Trucks Polska już od 13 lat nagradza czołowych dealerów marki w Polsce. W tym roku najlepszymi wynikami we wszystkich kluczowych aspektach działalności może pochwalić się oddział Grupy Wanicki z Trzciany pod Rzeszowem.
Wóz pożarniczy Rosenbauer na podwoziu Scania pracuje dla Grupy Azoty S.A. Samochód ten jest drugim wspólnym projektem firmy Rosenbauer Polska i Grupy Azoty S.A.
Nowe przepisy dotyczące pojazdów nienormatywnych W dniu 17 lutego 2024r. wchodzą w życie nowe przepisy w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych.
Dwa DAF-y LF w służbie Ośrodka Szkolenia Ochotniczej Straży Pożarnej Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa mazowieckiego mogą wziąć udział w szkoleniach, które przygotują ich do podniesienia kwalifikacji i uzyskania prawa jazdy kategorii C.
DAF ogłosił zdobywców nagrody International Dealer of the Year 2024 Na międzynarodowym spotkaniu dealerów DAF tytuł najlepszego dealera otrzymała polska spółka ESA Trucks Polska.