wtorek, 31 marca 2015

Bądź odpowiedzialnym pasażerem i zapnij pasy

EvoBus Polska przygotowała pierwszą w naszym kraju kampanię społeczną na rzecz zapinania pasów bezpieczeństwa w autokarach.

Jak informuje Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, stosowanie pasów bezpieczeństwa przez osoby siedzące z przodu zmniejsza o 45 proc. ryzyko powstania obrażeń śmiertelnych, natomiast ciężkich nawet do 50 proc. Mimo to, w Polsce tylko średnio 71 proc. osób siedzących z przodu zapina pasy, z tyłu - zaledwie 60 proc. W autobusach statystyki wyglądają niestety jeszcze gorzej.

Zapnij pasy. Bądź odpowiedzialny.
Autobusy są najbezpieczniejszym środkiem transportu, jednak czasami i one ulegają wypadkom. Wówczas zapięty pas zabezpiecza pasażerów od większych urazów czy nawet śmierci. Dlatego od początku bieżącego roku EvoBus Polska wyposaża wszystkie sprzedane autokary w pakiet ulotek, które mają uświadomić pasażerom, że warto zapinać pasy. Będą one wkładane do kieszeni z tyłu foteli - podobnie jak w samolotach. Ulotka jest w formie "check listy", gdzie oczywiście ostatnim, najważniejszym punktem jest zapięcie pasów.

- Pierwsze informacje od naszych klientów pokazują, że akcja spotyka się z ich dużym uznaniem. Dlatego już teraz planujemy rozwinięcie akcji, licząc oczywiście na wsparcie i nowe pomysły ze strony przewoźników. Razem możemy zmienić mentalność polskich pasażerów, którzy często nie zapinają pasów i nie zdają sobie z zagrożeń, jakie czekają na nich podczas wypadku. Nasze marzenie to uratowanie choć jednego życia - podkreśla Anna Winiarska, odpowiedzialna za public relations i marketing w firmie EvoBus.

Warto podkreślić, że patronat nad akcję objęła Generalna Inspekcja Transportu Drogowego.


4trucks.pl / EvoBus Polska


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.