Mobil Delvac Strong Traker

Strong_Traker

Najsilniejszym kierowcą samochodu ciężarowego został Marcin Dudek ze Świebodzina. Walka o tytuł odbyła się 6 listopada podczas Pucharu Świata Zawodowców w armwrestlingu - Nemiroff World Cup 2010.

Finał turnieju Strong Traker zarezerwowany był tylko dla najlepszych. Producent olejów Mobil Delvac i partner zawodów zaprosił do Sopotu ośmiu najsilniejszych trakerów z ponad tysiąca dwustu kierowców, którzy wzięli udział w eliminacjach. Wśród finalistów zawodów znaleźli się kierowcy, którzy amatorsko uprawiają armwrestling i mają na swoim koncie pierwsze sukcesy, jak i debiutanci.

Puchar Świata Zawodowców - Nemiroff World Cup, który do 2003 roku nosił nazwę Pucharu Złotego Tura, odbył się już po raz jedenasty. W tegorocznej edycji turnieju wystartowało aż 25 zawodników z Polski. Wielkim zaskoczeniem był występ Radosława Staronia, który jako jedyny zdobył medal dla polskiej reprezentacji (kategoria Senior Men Left 78kg). Pozostali Polacy tym razem nie byli w stanie wedrzeć się do strefy medalowej.

Eliminacje turnieju Mobil Delvac Strong Traker odbyły się we wrześniu i październiku w sześciu zajazdach: Port 2000, Faraon, Pajero, Nevada, TIRest i Joko. Podczas eliminacji, kierowcy stawali do walki z piekielnie silną maszyną, którą pokonały zaledwie trzy osoby z ponad tysiąca dwustu zawodników.

Wyniki finału turnieju Mobil Delvac Strong Traker:

1. Marcin Dudek

Jeden z trzech kierowców, którzy pokonali podczas eliminacji maszynę. Mierzy 186 cm, waży 110 kg, a rozmiar jego bicepsa to 46 cm. Ma 27 lat. Od 10 lat ćwiczy na siłowni, a od 5 lat bierze udział w regionalnych turniejach armwrestlingu. Od 6 lat jest kierowcą samochodu ciężarowego.

1. Daniel Ptaszyński

Uzyskał 999 pkt podczas eliminacji w zajeździe Faraon. Mierzy 188 cm i waży 96 kg. Ma 34 lata. Od 4 lat bierze udział w regionalnych turniejach w armwrestlingu. Do tej pory jego największym osiągnięciem było zajęcie pierwszego miejsca w turnieju w siłowaniu się na rękę, który odbył się w Choszcznie.Od 2 lat jest kierowcą samochodu ciężarowego.

1. Wojciech Urbańczyk

Interesuje się sportami siłowymi i motoryzacją. Zdobył 963 pkt podczas eliminacji w zajeździe Joko. Ma 23 lata. Mierzy 175 cm, waży 78 kg. W bicepsie ma 41 cm, a  w przedramieniu 36 cm. Do tej pory brał udział w regionalnych turniejach w armwrestlingu. Od 2 lat jest zawodowym kierowcą ciężarówki.