Konkurs Nordic Trophy wygrała Scania T164

Zakończony w ostatnich dniach sierpnia prestiżowy konkurs Nordic Trophy wygrali nieoczekiwanie Duńczycy z firmy Pouls Bremseservice i ich Scania T164.

Sukces odniosła także Scania R560 "Hot Rod" z firmy Repiński Transport z Kościerzyny.

Tegoroczna edycja konkursu na najpiękniejszą ciężarówkę, Nordic Trophy, zgromadziła rekordową liczbę 205 stuningowanych pojazdów użytkowych, w większości z gryfem na masce. Publiczność zlotu ujęła najbardziej czerwona Scania T164 z duńskiej firmy Pouls Bremseservice. Ciągnik ten zakwalifikował się najpierw do Klasy Mistrzów, po czym pokonał takich tuzów tuningu jak Juha Ristimaa, czy Mika Auvinen i wygrał tegoroczną edycję Nordic Trophy. Wygrana ta była dla kierowcy Scania dużym zaskoczeniem.

- Nie mogę jeszcze uwierzyć, że pokonaliśmy tak wielu konkurentów - mówił tuż po rozdaniu nagród kierowca Scania, Martin Laurssen. Jego Scania T164 została odrestaurowana i polakierowana czerwonym kolorem, na całość przy pomocy airbrusha naniesiono motywy z historii Scania. Całość została wzbogacona elementami ze stali nierdzewnej oraz nieodłącznymi alufelgami. Tegoroczna finalistka Nordic Trophy wpisała się w zauważalny nostalgiczny trend powrotu do Scania serii T.

O sporym sukcesie może mówić także Jarek Repiński z firmy Repiński Transport. Jego Scania R560 "Hot Rod" cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności i wzbudzała wiele pozytywnych komentarzy. Podczas rozdania nagród Jarek pojawił się na scenie trzykrotnie, odbierając puchar za piąte miejsce na najlepszy ciągnik siodłowy, drugie miejsce za najlepsze wnętrze oraz pierwsze miejsce za najlepszą ciężarówkę spoza Skandynawii.

Scania R560 Hot Rod z firmy Repiński Transport

- Jestem zadowolony z wyników, jednak moim celem jest dostanie się do Klasy Mistrzów i rywalizacja z największymi tunerami w Europie - powiedział Jarek Repiński. Miesiąc wcześniej Scania "Hot Rod" z powodzeniem walczyła o nagrody podczas zlotu Truck Power Show w Finlandii, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii "Najlepszy ciągnik siodłowy", trzecie miejsce za najlepsze wnętrze oraz otrzymując puchar Svempy.

Konkurs na najpiękniejszą ciężarówkę Nordic Trophy organizowany jest od 1981 roku przez szwedzką redakcję TRAILER Magazine. Startujące w nim ciężarówki oceniane są przez jury w licznych kategoriach branżowych, jak najlepsza zabudowa, najlepsza cysterna, itp. oraz przez publiczność, która wybiera swoich faworytów w Klasie Pretendentów oraz w Klasie Mistrzów. Pięciu finalistów z obydwu klas ocenia nawzajem swoich konkurentów i w ten sposób wyłaniany jest zwycięzca Nordic Trophy. Kolejna edycja konkursu odbędzie się w dniach 23-24 sierpnia 2013.