środa, 13 lipca 2011

Więcej Volkswagena w Scanii i MAN

VW

Volkswagen kojarzy nam się głównie z marką aut osobowych. Należą do niego także: Skoda, Seat, Audi, Porsche, Lamborghini, Bentley i Bugatti. VW jest również jednym z największych producentów samochodów ciężarowych w Europie.

Volkswagen ma prawie trzy czwarte udziałów w szwedzkich ciężarówkach Scania i znaczące udziały w MAN. W trakcie realizacji jest obecnie projekt zwiększenia udziałów VW w MAN SE z 30,5% do 55,9%. Zwiększenie udziałów koncernu z Wolfsburga ma na celu konsolidację Scanii oraz MAN, tak aby bardziej ograniczyć koszty produkcji. Czy w MAN znajdziemy silnik Scanii, a w Scanii zawieszenie z TGX? To się niebawem okaże.

Przejęcia lub udziały w markach konkurencyjnych firm nie są czymś nowym na rynku. Volvo produkuje Macka i Renault, a Daimler jest właścicielem Freightlinera, Mitsubishi Fuso, Thomasa, Sterlinga i Mercedes-Benz. Każdy z nich posiada około 21% europejskiego rynku samochodów ciężarowych. Ale ponieważ MAN i Scania łącznie stanowią około 30% w Europie, po przejęciu przez VW będzie to największy producent ciężarówek w Europie.

(MB)
Skomentuj

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.