piątek, 22 lipca 2011

Nie tylko nawigacja

navroad_-600

DUXO to nawigacja, o której w żadnym wypadku nie można powiedzieć, że jest zwyczajna. Jest  przełomowym rozwiązaniem w wielu aspektach. Model ten, to wielofunkcyjne urządzenie, potrafiące zastąpić  niejeden przedmiot codziennego użytku.

Połączenie pełnej funkcjonalności zestawu do nawigacji GPS z pełną funkcjonalnością telefonu  komórkowego, wyposażonego w kartę SIM wraz z platformą do szerokiej działalności w sieci Internet to  tylko niektóre z ogromnych możliwości nowego urządzenia, które ma olbrzymie szanse na objęcie fotelu  lidera rynku nawigacji w tym roku.  Nazwa urządzenia budzi pozytywne skojarzenie z taką właśnie pozycją.  (łac DUX oznacza lider).

Najnowszy NavRoad może okazać się najlepszym rozwiązaniem dla osób, które oczekują sprawnej nawigacji  do obsługi programu AutoMapa. Powody do zadowolenia mogą mieć osoby, które zamierzają pobierać  informację online o aktualnej sytuacji na drogach. Urządzenie zostało wyposażone w gniazdo karty SIM.  Dzięki temu użytkownik ma możliwość łączenia się z Internetem niezależnie od telefonu i połączenia Bluetooth . Dane pobrane online z serwera AutoMapa, zapewniają przejazd najszybszą aktualnie trasą.  Użytkownik nie musi już obawiać się korków, remontów, wypadków czy też innych zdarzeń wydłużających  czas podróży.

Bogato wyposażony model oferuje połączenie WiFi oraz GPRS. Oznacza to możliwość korzystania z  Internetu o szybkości nawet do 54 Mb/s.  Dostępna z poziomu menu głównego przeglądarka umożliwia m.in.  otwieranie stron internetowych, obsługę poczty elektronicznej itp.  Korzyść takiego rozwiązania można  odnieść np. w sytuacji gdy zamierzamy szybko odnaleźć znajdujące się w pobliżu parkingi, restauracje, stacje  benzynowe, kina itp. Oprócz odnalezienia tych miejsc istnieje możliwość odszukania opinii o danym miejscu,   funkcje informacyjne przeglądarki uzupełniają funkcje rozrywkowe.

Inny rodzaj atrakcji zapewniają tzw. dodatki. Znajdują się tutaj gry oraz e-book. Oprócz gier rozrywkę mogą  stanowić dostępne dzięki przeglądarce internetowej najpopularniejsze portale społecznościowe, takie jak:  facebook, nasza-klasa itp. Przydatne w podróży dodatki to kalkulator oraz kalendarz, z możliwością  zapisywania zadań oraz informacji o planowanych spotkaniach.  Godne uwagi jest zaawansowane  technologicznie wyposażenie sprzętowe nowego modelu. Bardzo wydajny procesor 600 MHz oraz 128MB  pamięci zapewniają płynną pracę systemu oraz oferują doskonałą platformę dla instalacji najbardziej  popularnych programów nawigacyjnych. 2GB pamięci wbudowanej pozwalają na przechowywanie plików ze  zdjęciami, filmami, muzyką itp.

Ekran o rozdzielczości 800x480 to dotychczas rzadko stosowane rozwiązanie dla nawigacji 5 calowych.  Pozwala on na oglądanie wyraźnego i dobrze oddającego szczegóły obrazu. Ma to znaczenie zarówno przy  wyświetlaniu map jak i w przypadku oglądania filmów czy też zdjęć.  Oprócz odtwarzania filmów,  przeglądania zdjęć, nawigacja umożliwia odsłuchiwanie ulubionych utworów muzycznych za pomocą  odtwarzacza muzyki.  Plików muzycznych, jak również komunikatów nawigacji można słuchać przez głośniki  samochodowe przy użyciu transmitera FM.  Urządzenie charakteryzuje odblokowany system operacyjny  gotowy do instalacji przez użytkownika dowolnych aplikacji.

W razie potrzeby istnieje możliwość szybkiego przełączenia trybu na zestaw głośnomówiący. Do dyspozycji użytkownika jest ekran do pisania, przeglądania, edycji smsów. Dostępna jest również historia połączeń,  książka telefoniczna oraz edycja kontaktów.  Wyposażając nowy model w kartę SIM użytkownik może  zapomnieć o konieczności noszenia ze sobą nawigacji, telefonu komórkowego, laptopa, organizera,  ulubionych zdjęć w portfelu. Wszystkie te funkcje przejmuje DUXO.  Czas zaoszczędzony dzięki omijaniu  korków, mniejszy wydatek, sporo miejsca w torbie, to tylko nieliczne z korzyści oferowanych przez nowe  urządzenie NavRoad.

Źródło: NavRoad

 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.