czwartek, 25 maja 2006

Pierwsze MAZ'y w Polsce

Image W dniu 24 maja w Łomiankach pod Warszawą, litewska firma MAZ BALTIJA zorganizowała konferencję prasową z okazji otwarcia pierwszego przedstawicielstwa firmy w Polsce. Od ponad 2 lat zajmująca się montażem i sprzedażą białoruskich ciężarówek firma MAZ, postanowiła otworzyć na początku kwietnia, oddział w Ożarowie Mazowieckim koło Warszawy pod nową nazwą- Maz Bałtyk.

Do końca roku, jak powiedzieli przedstawiciele firmy, planuje się otwarcie kolejnych 2 oddziałów, w rejonach Poznania i Katowic.

Image Od 2003 roku, kiedy to Miński Zakład Samochodowy z Białorusi zezwolił na montaz i sprzedaż samochodów ciężarowych MAZ na terenie Unii Europejskiej. Dzięki temu w 2004 roku, powstała firma MAZ BALTIJA mogąca wyprodukować 1.000 pojazdów rocznie.

Polski przedstawiciel wschodniego koncernu, podjął decyzję o sprzedaży wywrotek i pojazdów pod specjalistyczne zabudowy na terenie kraju. W ofercie firmy znalazły się przede wszystkim wywrotki o ładowności: 5, 10 i 20 ton oraz ciężarówki o pojemności załadunku 10 ton- przeznaczone pod zabudowy.

Image Wszystkie samochody ciężarowe wyposażone są w zachodnie podzespoły, do których zaliczyć można: silniki Deutz'a o mocy 190 - 285 KM oraz silniki MAN'a o mocy 410 KM. Oba rodzaje silników, spełniają normy emisji spalin EURO-3, choć trwają już prace nad wprowadzeniem silników z normą EURO-4.

Jak podkreślono na konferencji, głównymi zaletami ciężarówek MAZ są:

  • niskie, konkurencyjne ceny. (najtańszy pojazd kosztuje ok. 31.700 EUR)
  • szybkie dostawy wybranych modeli- czas oczekiwania to ok. 2 tyg. Po odbiorze od dealera, samochód jest już zdolny do normalnej pracy.
  • serwis na terenie całego kraju.

Image MAZ BALTIJA w tym roku, utworzyła swoje przedstawicielstwo nie tylko w Polsce, lecz również na terenie Estonii, Łotwy, Czech, Słowacji, Węgrzech, Hiszpanii oraz we Włoszech i Grecji. Co może swiadczyć o dużym zapotrzebowaniu na pojazdy tego typu na terenie Unii Europejskiej.Zobacz więcej MAZ'ów w naszej galerii !

UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.