poniedziałek, 08 lutego 2010

Mercedes Unimog - Samochód Terenowy Roku

merceders-unimog

Już po raz szósty z rzędu czytelnicy magazynu Off Road wybrali samochód Mercedes-Benz Unimog najlepszym Samochodem Terenowym Roku w kategorii Pojazdy specjalne. Wybór jest rezultatem wyników zorganizowanego wśród czytelników plebiscytu oceniającego pojazdy w ośmiu kategoriach.

Na zwycięzców spośród 97 pojazdów ocenianych w plebiscycie oddano ponad 48 000 głosów. W grupie pojazdów specjalnych Unimog zajął pierwsze miejsce, zdobywając przeważającą liczbę 37,9 % głosów czytelników. Wyboru dokonywano w kategoriach Samochód terenowy, Luksusowy samochód terenowy, Sports Utility Vehicles (SUV), Luksusowy SUV, Klasyczny samochód terenowy, Pick-up, Terenowy pojazd specjalny i Crossover.

W kategorii pojazdów specjalnych - pracujących w terenie i wykorzystywanych do przewożenia na duże odległosci ciężkich ładunków i towarów lub stanowiących bazę pojazdów specjalnych w rodzaju wozów straży pożarnej, pojazdów ekspedycyjnych i wojskowych - Unimog zajął niekwestionowaną czołową pozycję. Czytelnicy chwalili jego charakterystyczne cechy, takie jak koncepcję nadzwyczajnej przydatności do jazdy w ekstremalnych warunkach terenowych dzięki osiom portalowym (bramowym) i niezwykłej zwrotności w połączeniu z najwyższą niezawodnością, żywotnością i solidnością.

Produkowany w Wörth, od jesieni 2002 roku, terenowy Unimog wersji U 4000 do U 5000 jest znajduje zastosowanie w najtrudniejszych warunkach terenowych, z dala od utwardzonych ulic i dróg. Pojazdy tego typu doskonale sprawdzają się jako wozy straży pożarnej - zwłaszcza przy gaszeniu pożarów lasów - , jako pojazdy wykorzystywane w pracach związanych z usuwaniem skutków kataklizmów i katastrof, pojazdy ekspedycyjne, a także pojazdy służb serwisowo-konserwacyjnych pracujących w trudno dostępnym terenie.

Tym samym pojazdy Unimog U 3000, U 4000 i U 5000 są idealnym uzupełnieniem pojazdów typoszeregu U 300 do U 500, wykorzystywanych jako terenowy nośnik narzędzi, przeznaczony do zastosowania głównie w instytucjach państwowych służb cywilnych, służb komunalnych, budownictwie i energetyce oraz w transporcie wewnątrzzakładowym i łączonym (drogowo-szynowym). Najmłodszym dzieckiem rodziny Unimog jest kompaktowy Unimog U 20, wprowadzony na rynek w roku 2008.

Magazyn Off-Road organizuje wśród swoich czytelników plebiscyt na najlepszy samochód terenowy roku już od 1982 roku.


Źródło: Daimler AG


Artykuły pokrewne:

Nadjeżdża Econic

Mercedesy w polskiej straży

Daily do zadań specjalnych

Wörth - największy zakład montażowy samochodów ciężarowych w Europie.


 


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.