Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 50.
Wyścigi ciężarówek

Pierwszy Polak w międzynarodowych wyścigach ciężarówek znowu na podium

Grzegorz „Gregory” Ostaszewski, nowa gwiazda sportów motorowych, wywalczył w maju trzecie miejsce w Truck Racing French Grand Prix.

Wyścigi ciężarówek w Polsce to dyscyplina motorsportu bardzo mało znana. W Europie cieszy się sporym zainteresowaniem widzów, którzy wywodzą się nie tylko z branży transportowej.

- Chcemy popularyzować ten sport i młode polskie talenty. Dlatego zdecydowaliśmy się wspierać dokonania naszego zawodnika. Jesteśmy dumni z sukcesów Grzegorza – mówi Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Euro Service Polska, firmy sponsorującej zespół polskiego zawodnika.

Powód do dumy jest istotny, bo łączy się z sukcesem Ostaszewskiego już w pierwszych w tym roku wyścigach Truck Racing French Gran Prix 2018, które odbyły się 19 i 20 maja. Na torze Paul Ricard w Castellet Polak dwukrotnie stanął na podium, zajmując trzecie miejsce.

Jedyny polski kierowca ścigający się ciężarówkami startuje we francuskim zespole wyścigowym Team 14, za kierownicą wyczynowego Renault Premium o mocy 1160 KM. W 2017 roku Ostaszewski wywalczył w Truck Racing French Cup na koniec sezonu wysokie, piąte miejsce, a dodatkowo stawał na podium podczas wyścigów w czeskim Moście i na słynnym torze w Le Mans. Organizatorzy serii nagradzali także Polaka w kategorii Junior.

Grzegorz „Gregory” Ostaszewski ma 26 lat i swoją przygodę ze sportem motorowym rozpoczął startując na motocrossowym motocyklu KTM w wieku 7 lat. Od 2005 roku startował na quadach. Udział w wyścigach ciężarówek jest dla niego kolejnym szczeblem w karierze kierowcy wyczynowego.  Polak startuje w stawce 22 doświadczonych zawodników pod numerem 14. Starty Grzegorza sponsorują w tym roku: Renault Trucks Polska, DKV Polska i Texaco Polska.

Grzegorz Ostaszewski: To był bardzo udany początek sezonu. Podczas pierwszej rundy zdobyłem sporo cennych punktów. W sobotę pierwszy wyścig ukończyłem na piątym miejscu. Podczas drugiego niemal od razu po starcie wysunąłem się na prowadzenie. Niestety „strzał” ubiegłorocznego mistrza Francji w moje tylne koło zakończył się jazdą z uszkodzoną felgą i bez powietrza w oponie.. W niedzielę w obu wyścigach jechało mi się fantastycznie i w obu zająłem trzecie miejsce. Dodatkowo otrzymałem nagrodę Fair Play od organizatorów.

Tor wyścigowy Paul Ricard zlokalizowany we francuskim Castellet ma ponad 5,8 km długości i 15 technicznie trudnych zakrętów. Zawodnicy poruszają się po nim zgodnie z ruchem wskazówek zegara.  W tym roku na obiekt ma powrócić jeden z wyścigów Formuły 1 – Grand Prix Francji.

- W sportach motorowych liczą się dobre emocje, szybkość i pracowitość. I przede wszystkim - dążenie do doskonałości. W DKV Euro Service podzielamy te wartości. Wraz z naszymi pracownikami gorąco kibicujemy sukcesom Grzegorza Ostaszewskiego, który w tak młodym wieku, jako pierwszy Polak, trafił do piątki najlepszych światowych kierowców w zawodach aut ciężarowych.- powiedział Michał Bałakier.

13 i 14 października: Grand Prix Camions d'Albi

Kolejna runda Mistrzostw Francji Samochodów Ciężarowych FFSA już 9 czerwca we francuskim Nogaro.