Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 50.
Pojedynek braci i wielki debiut

Mobil Delvac™ Strong Traker na Poznań Motor Show Truck

Turniej Mobil Delvac Strong Traker w Poznaniu wygrał Piotr Bartosiewicz, a najsilniejszym kierowcą zawodowym został debiutant - Marcin Skiba. Zdobył on tytuł i puchar Strong Trakera, ale również zajął wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, plasując się pomiędzy zawodnikami profesjonalnie trenującymi armwrestling. Turniej był jedna z atrakcji Poznań Motor Show Truck i zgromadził kilkudziesięciu zawodników oraz tysiące widzów.

Zawody Mobil Delvac Strong Traker wróciły po roku do Poznania w odświeżonej formule. Walki przy stole poprzedziły nowe konkurencje z ciężarami o wadze 14 i 50 kg. Pierwsza konkurencja (Armlifting) polegała na podnoszeniu jednorącz ciężaru o wadze 50kg. Atrakcyjność próby siłowej wynikała z trudności utrzymania ciężaru za obrotową rączkę o średnicy 60 mm. W drugiej konkurencji (Waga Płaczu) zawodnik musiał jak najdłużej utrzymać ciężar o wadze 14kg na wyprostowanych rękach, odchylonych od ciała o około 90 stopni.

Turniej został rozegrany w kategorii Open, więc jego uczestnikami mogli być wszyscy pełnoletni fani czterech kółek. Wśród nich był Marcin Skiba:
- Ciężarówkami jeżdżę kilkanaście lat, a w zawodach Mobil Delvac startowałem po raz pierwszy. Na co dzień nie trenuję, na rękę siłowałem się może kilka razy wieczorową porą. Do Poznania przyjechałem z rodziną i przypadkowo natknąłem się na turniej.

Debiutant nie krył zaskoczenia wysoką lokatą i tytułem Strong Trakera. Podobnie swoją przygodę z armwrestlingiem zaczynał kilka lat temu Marcin Dudek. Najbardziej utytułowany zawodnik turniejów Mobil Delvac Strong Traker debiutował jako amator, by następnie wywalczyć sukces w Mistrzostwach Polski w armwrestlingu oraz reprezentować kraj podczas Mistrzostw Świata tej dyscypliny w Malezji.

- Dalszy wzrost zainteresowania turniejem bardzo cieszy. Zaskakujące, że do finału nie awansowali utytułowani zawodnicy, między innymi zeszłoroczni finaliści - Alex Kurchecha i Weldemar Neryng. To pokazuje, że w przygotowaniach należy bardzo dużo uwagi poświęcić konkurencjom eliminacyjnym – mówi Tomasz Proc, sędzia.

W decydującej walce w kategorii Open zmierzyli się bracia, Dawid i Piotr Bartosiewiczowie. - Armwrestling trenuję od 13 lat, a na moim koncie jest 15 tytułów Mistrza Polski. Na turniej Mobil Delvac przyjechała mocna obsada, ale koledzy nie przetrwali Wagi Płaczu. Rzadko walczę z bratem, więc sobotni pojedynek na pewno ucieszył moich największych kibiców – mówi Piotr Bartosiewicz, zwycięzca klasyfikacji generalnej, który na co dzień trenuje w klubie z Choszczna.