środa, 03 sierpnia 2016

MAN Truck - modele nowej generacji na IAA 2016

MAN podjął szereg działań służących optymalizacji silników, które zostaną zaprezentowane na targach pojazdów użytkowych IAA 2016.

Nowe silniki poprawiają wskaźniki zużycia paliwa zapewniając lepsze osiągi i dynamikę jazdy, a także większą niezawodność.

W modelach nowej generacji silnik D38 dysponuje mocą do 640 KM i osiąga moment obrotowy do 3000 Nm już przy niskiej prędkości obrotowej. Z kolei nowy silnik D26, zoptymalizowany dla zastosowań flotowych, oferuje moc w zakresie od 420 do 500 KM przy jednocześnie niskim ciężarze i małym zużyciu paliwa. W połączeniu z nowymi wersjami skrzyń biegów MAN TipMatic z odpowiednio dopasowanymi programami jazdy w zależności od zastosowania, pojazdy MAN oferują niezwykle wydajne, oszczędne i przyjazne środowisku układy napędowe.
Oprócz tego MAN przedstawi na tegorocznych targach IAA najnowszą wersję konceptu EfficientLine, który w jednym pojeździe łączy wszystkie techniczne i aerodynamiczne środki poprawiające efektywność paliwową. Aby wyraźnie pokazać potencjał oszczędności w zużyciu paliwa, jakie daje nowa generacja EfficientLine 3, MAN przeprowadził w lipcu test długodystansowy, wykorzystując do tego ciągnik siodłowy MAN TGX 18.500 4x2 BLS EfficientLine 3 z naczepą. Za podstawę do porównań przyjęto wyniki dla poprzedniego modelu, to jest ciągnika MAN TGX 18.480 4x2 BLS w wersji EfficientLine 2, który przejechał tę samą trasę. Metodę określania pomiarów monitorowała firma TÜV Süd. Po dokonaniu oceny uzyskanych danych i złożeniu raportu przez TÜV, MAN na targach IAA we wrześniu w Hanowerze ogłosi końcowe wyniki porównawcze przeprowadzonego testu.

Ponadto, MAN na targach IAA 2016 zaprezentuje szereg nowości w wyglądzie pojazdów serii TG. Na zewnątrz na pierwszy plan wybija się dumnie symbol MAN, czyli lew. Pojazdy TGX i TGS zostaną wyposażone w nowo zaprojektowane, dynamiczne wloty powietrza chłodzącego. Wewnątrz, dzięki ciepłym kolorom, nowym materiałom oraz nowej tapicerce siedzeń, kabiny wszystkich modeli pojazdów TG będą emanowały pogodną atmosferą i dawały poczucie wysokiej jakości. Wrażenie to uzupełni wyrazisty design kierownicy. Oprócz tego miejsce pracy kierowcy zostanie doposażone w nowy system infotainment, automatyczny system włączania świateł oraz czujnik deszczu. Nowy system MAN infotainment jest dostępny w wersji z ekranami o przekątnej 5 i 7 cali i wyposażony w wiele komfortowych funkcji.

Kolejnym celem podczas tragów IAA jest przedstawienie nowego podejścia MAN do usieciowienia branży transportowej. Specjalnie wydzielona strefa poświęcona tematom innowacji i cyfryzacji dostarczy informacji o nadchodzących nowych usługach i ofertach cyfrowych, które dzięki inteligentnemu usieciowieniu pomogą klientom w optymalizowaniu procesów logistycznych i poprawianiu efektywności kontroli przepływu towarów. W Hanowerze MAN zaprezentuje również swoje nowe pomysły na elektromobilność.


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.