środa, 15 czerwca 2011

Wyjątkowy prototyp z okazji 60. urodzin Unimoga

prototyp_Unimoga_600
 
Dla uczczenia okrągłych urodzin Unimoga, zespół Mercedes-Benz Special Trucks (MBS) stworzył nowatorski prototyp, bazujący na modelu U 5000.  Podobnie jak pierwowzór sprzed 60 lat, Unimog przyszłości ma otwartą kabinę.

Ekipa z Mercedes-Benz Special Trucks (MBS) - odpowiedzialna za modele Unimog, Econic i Zetros - stworzyła we współpracy ze stylistami Daimlera z Sindelfingen unikalne studium designerskie, zaprezentowane 3 czerwca w fabryce w Wörth. Dynamiczna, pełna ekspresji twarz prototypu nawiązuje do innych aut spod znaku gwiazdy i zdradza kształt przyszłych pokoleń Unimoga. Koncepcyjny Unimog to połączenie  przyszłości z przeszłością.

- Prototyp w pełni odzwierciedla uniwersalny charakter seryjnego Unimoga. I choć jego legendarna wszechstronność liczy już 60 lat, gotowa jest napędzać kolejne generacje. Stworzyliśmy purystyczny prototyp z elementami, które mogą w przyszłości pojawić się w kolejnych generacjach modelu.  Jeden z tych elementów łączy Unimoga przyszłości z tym sprzed 60 lat. Obydwa pojazdy mają nadwozie typu kabriolet - powiedział Bertrand Janssen, odpowiedzialny za design użytkowych pojazdów Daimlera.

Bazą do powstania nowego pojazdu był Unimog U 5000, znany z nieprzeciętnych własności terenowych. Polakierowane na czerwono sprężyny kontrastują z karoserią w kolorze żywej zieleni.  Samochód ten potrafi poruszać się na lądzie i w wodzie. Kolor ma dodatkowy, symboliczny wymiar, w przeszłości towarzyszył on bowiem poprzednim generacjom modelu. Imponująca bryła spoczywa na ogromnych kołach z 5-ramiennymi obręczami. W ciągu ostatnich 60 lat Unimog stał się jednym z ambasadorów marki Mercedes-Benz. Wykonuje wiele prac dla sektora publicznego i prywatnego w Europie np. bierze udział w ekstremalnych wyprawach w poszukiwaniu ropy naftowej w Chinach,  służy jako samochód kempingowy.

Źródło: Mercedes-Benz Polska


UWAGA!!!
Aby korzystać z serwisu www.4Trucks.pl, należy włączyć obsługę JavaScript w przeglądarce.